Renault Megane dCi 110 Exclusiv
vyrábané jún 2017 – apríl 2018 · päťdverová, hatchback · 6 rýchl., manuálna · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | C (nižšia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | jún 2017 |
| Ukončenie výroby | apríl 2018 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 81 kW (110 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 81 |
| Maximálny výkon (k) | 110 |
| Max. krútiaci moment | 260 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 2 |
| Objem motora | 1461 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 76,0 x 80,5 mm |
| Kompresný pomer | 15,3 :1 |
| Max. výkon | 81 kW (110 k) |
| Výkon (kW) | 81 |
| Výkon (k) | 110 |
| Otáčky pri max. výkone | 4000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 250 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 47 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 188 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,3 s |
| Monitor spotreby | 4,8 l/100 km (9) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 4,2 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 3,4 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 3,7 l/100 km |
| CO2 emisie | 95 g/km |
| Energetický štítok | C |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4359 mm |
|---|---|
| Šírka | 1814 mm |
| Výška | 1447 mm |
| Rázvor | 2669 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1591 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1586 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1180 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 668 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1848 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1650 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 640 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina4
| Kapacita batožinového priestoru | 372 – 1162 l |
|---|---|
| Dĺžka min/max | 469 mm / 1582 |
| Šírka min/max | 1111 mm / 1111 |
| Výška prahu zdvihu | 750 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 890 – 1140 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 850 – 940 mm |
| Dĺžka predného operadla | 630 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 500 mm |
| Predná vstupná výška | 535 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1450 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 580 – 840 mm |
| Zadná svetlá výška | 870 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 660 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 470 mm |
| Výška zadného sedadla | 330 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1360 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 280 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 260 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/50 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/50 R17 |
| Polomer otáčania | 11,2 m |
Bezpečnosťmá 17 · nemá 9
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
Nemá / neuvádza sa (9)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 14 · nemá 7
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (7)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 25 · nemá 4
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Vyhrievané sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Vyhrievaný volant | áno |
| Kožené čalúnenie | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Posuvné zadné sedadlá
Komfortmá 13 · nemá 1
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | áno |
| Parkovací automat | áno |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Riadiaci obvod
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Megane (2016 – 2020)
- Blue · nafta · 85 kW (116 k) · 8 verzií
- Renault Megane Blue dCi 115 Bose6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Renault Megane Blue dCi 115 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou85 kW116 k
- Renault Megane Blue dCi 115 GT-Line6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Renault Megane Blue dCi 115 GT-Line7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou85 kW116 k
- Renault Megane Blue dCi 115 Limited6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Renault Megane Blue dCi 115 Limited7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou85 kW116 k
- Renault Megane Blue dCi 115 Zen6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Renault Megane Blue dCi 115 Zen7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou85 kW116 k
- dCi · nafta · 81 kW (110 k) · 16 verzií
- Renault Megane dCi 110 Bose6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Eco2 Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Eco2 Life6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Eco2 Limited6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Eco2 Zen6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Exclusiv6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Exclusiv6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 GT-Line6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 GT-Line6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Limited6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Zen6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 130 Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane dCi 130 Exclusiv6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane dCi 130 GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane dCi 165 GT6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou120 kW163 k
- TCe · benzín · 74 kW (100 k) · 30 verzií
- Renault Megane TCe 100 Bose6 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Megane TCe 100 Life6 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Megane TCe 100 Life6 rýchl., manuálna75 kW102 k
- Renault Megane TCe 100 Limited6 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Megane TCe 100 Zen6 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Megane TCe 100 Zen6 rýchl., manuálna75 kW102 k
- Renault Megane TCe 115 Bose6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 115 Life6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 115 Limited6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 115 Zen6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 130 Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Exclusiv6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Exclusiv7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 GT-Line7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Limited6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Limited7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Zen6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 140 Bose6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Renault Megane TCe 140 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Renault Megane TCe 140 GT-Line6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Renault Megane TCe 140 GT-Line7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Renault Megane TCe 140 Limited6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Renault Megane TCe 140 Limited7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Renault Megane TCe 160 Bose6 rýchl., manuálna120 kW160 k
- Renault Megane TCe 160 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou120 kW160 k
- Renault Megane TCe 160 GT-Line6 rýchl., manuálna120 kW160 k
- Renault Megane TCe 160 GT-Line7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou120 kW160 k
- Renault Megane TCe 205 GT7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou151 kW205 k
- Turbo · benzín · 205 kW (280 k) · 4 verzie
- Renault Megane Turbo 280 R.S.6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou205 kW280 k
- Renault Megane Turbo 280 R.S.6 rýchl., manuálna205 kW280 k
- Renault Megane Turbo 300 R.S. Trophy6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou221 kW300 k
- Renault Megane Turbo 300 R.S. Trophy6 rýchl., manuálna221 kW300 k
Renault Megane dCi 110 Exclusiv – o aute
Renault Megane dCi 110 Exclusiv je moderný hatchback, ktorý sa vyrábal od júna 2017 do apríla 2018. Tento model je súčasťou štvrtého pokolenia populárneho kompaktného automobilu Renault Megane, ktorý si získal srdcia mnohých motoristov vďaka svojmu atraktívnemu dizajnu, pohodlnému interiéru a efektívnym motorom.
Pod kapotou modelu Megane dCi 110 Exclusiv sa nachádza naftový motor s výkonom 81 kW (110 koní), ktorý ponúka skvelú rovnováhu medzi výkonmi a spotrebou. S týmto motorom je auto schopné dosiahnuť slušnú dynamiku a zároveň ponúka ekonomickú prevádzku, čo je pre mnohých vodičov veľmi dôležité. S manuálnou šesťstupňovou prevodovkou je radenie prevodov plynulé a presné, čo prispieva k príjemnému zážitku z jazdy.
Renault Megane dCi 110 Exclusiv sa vyznačuje moderným a elegantným vzhľadom. Predná časť auta je charakteristická širokou maskou chladiča a ostro tvarovanými svetlometmi, ktoré dodávajú autu dynamický vzhľad. Zadná časť je taktiež pôsobivá, s výraznými svetlami a decentným spojlerom. Celkový dojem z auta je športový a atraktívny, čo určite osloví široké spektrum zákazníkov.
Interiér Renaultu Megane je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a praktickosť. Kvalitné materiály a moderné technológie zaručujú príjemné prostredie pre vodiča i pasažierov. Infotainment systém je intuitívny a ponúka široké možnosti pripojenia, vrátane Bluetooth a USB portov. Priestor na zadných sedadlách je dostatočný pre pohodlné sedenie aj pre vyšších cestujúcich, čo robí z tohto modelu ideálne auto na dlhšie cesty.
Bezpečnostné prvky sú na vysokej úrovni, čo je pre Renault typické. Model Megane dCi 110 Exclusiv je vybavený množstvom asistenčných systémov, ktoré zvyšujú bezpečnosť a komfort počas jazdy. Tieto systémy zahŕňajú napríklad systém varovania pred opustením jazdného pruhu, adaptívny tempomat a mnohé ďalšie funkcie.
Celkovo je Renault Megane dCi 110 Exclusiv veľmi vyváženým autom, ktoré kombinuje moderný dizajn, pohodlný interiér a efektívny motor. Je vhodné pre rodiny, ako aj pre jednotlivcov, ktorí hľadajú spoľahlivé a ekonomické vozidlo na každodenné jazdenie. S jeho výbornými jazdnými vlastnosťami a nízkou spotrebou paliva sa stáva ideálnym spoločníkom na cesty.







