Renault Megane TCe 100 Life
vyrábané september 2018 – júl 2020 · päťdverová, hatchback · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | C (nižšia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | september 2018 |
| Ukončenie výroby | júl 2020 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 75 kW (102 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 75 |
| Maximálny výkon (k) | 102 |
| Max. krútiaci moment | 200 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1330 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | — |
| Kompresný pomer | — |
| Max. výkon | 75 kW (102 k) |
| Výkon (kW) | 75 |
| Výkon (k) | 102 |
| Otáčky pri max. výkone | 4500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 200 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1400 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 47 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 189 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,8 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 7,0 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,5 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,4 l/100 km |
| CO2 emisie | 124 g/km |
| Energetický štítok | B |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)4
| Kombinovaná spotreba | 5,9 l/100 km |
|---|---|
| Emisie CO2 | 134 g/km |
| Batéria | — |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4359 mm |
|---|---|
| Šírka | 1814 mm |
| Výška | 1447 mm |
| Rázvor | 2669 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1591 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1586 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1206 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 608 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1814 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1650 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 650 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina4
| Kapacita batožinového priestoru | 372 – 1162 l |
|---|---|
| Dĺžka min/max | 469 mm / 1582 |
| Šírka min/max | 1111 mm / 1111 |
| Výška prahu zdvihu | 750 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 890 – 1140 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 850 – 940 mm |
| Dĺžka predného operadla | 630 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 500 mm |
| Predná vstupná výška | 535 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1450 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 580 – 840 mm |
| Zadná svetlá výška | 870 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 660 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 470 mm |
| Výška zadného sedadla | 330 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1360 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 280 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 260 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/55 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/55 R16 |
| Polomer otáčania | 11,2 m |
Bezpečnosťmá 12 · nemá 14
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
Nemá / neuvádza sa (14)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 8 · nemá 13
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (13)
Hliníkové disky, Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Predné hmlové svetlá, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 16 · nemá 13
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (13)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Navigácia
Komfortmá 8 · nemá 6
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (6)
Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Megane (2016 – 2020)
- Blue · nafta · 85 kW (116 k) · 8 verzií
- Renault Megane Blue dCi 115 Bose6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Renault Megane Blue dCi 115 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou85 kW116 k
- Renault Megane Blue dCi 115 GT-Line6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Renault Megane Blue dCi 115 GT-Line7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou85 kW116 k
- Renault Megane Blue dCi 115 Limited6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Renault Megane Blue dCi 115 Limited7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou85 kW116 k
- Renault Megane Blue dCi 115 Zen6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Renault Megane Blue dCi 115 Zen7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou85 kW116 k
- dCi · nafta · 81 kW (110 k) · 16 verzií
- Renault Megane dCi 110 Bose6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Eco2 Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Eco2 Life6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Eco2 Limited6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Eco2 Zen6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Exclusiv6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Exclusiv6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 GT-Line6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 GT-Line6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Limited6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Zen6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 130 Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane dCi 130 Exclusiv6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane dCi 130 GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane dCi 165 GT6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou120 kW163 k
- TCe · benzín · 74 kW (100 k) · 30 verzií
- Renault Megane TCe 100 Bose6 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Megane TCe 100 Life6 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Megane TCe 100 Life6 rýchl., manuálna75 kW102 k
- Renault Megane TCe 100 Limited6 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Megane TCe 100 Zen6 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Megane TCe 100 Zen6 rýchl., manuálna75 kW102 k
- Renault Megane TCe 115 Bose6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 115 Life6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 115 Limited6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 115 Zen6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 130 Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Exclusiv6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Exclusiv7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 GT-Line7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Limited6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Limited7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Zen6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 140 Bose6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Renault Megane TCe 140 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Renault Megane TCe 140 GT-Line6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Renault Megane TCe 140 GT-Line7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Renault Megane TCe 140 Limited6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Renault Megane TCe 140 Limited7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Renault Megane TCe 160 Bose6 rýchl., manuálna120 kW160 k
- Renault Megane TCe 160 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou120 kW160 k
- Renault Megane TCe 160 GT-Line6 rýchl., manuálna120 kW160 k
- Renault Megane TCe 160 GT-Line7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou120 kW160 k
- Renault Megane TCe 205 GT7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou151 kW205 k
- Turbo · benzín · 205 kW (280 k) · 4 verzie
- Renault Megane Turbo 280 R.S.6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou205 kW280 k
- Renault Megane Turbo 280 R.S.6 rýchl., manuálna205 kW280 k
- Renault Megane Turbo 300 R.S. Trophy6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou221 kW300 k
- Renault Megane Turbo 300 R.S. Trophy6 rýchl., manuálna221 kW300 k
Renault Megane TCe 100 Life – o aute
Renault Mégane TCe 100 Life je kompaktný automobil, ktorý bol vyrábaný od septembra 2018 do júla 2020. Tento model sa radí do segmentu malých a stredne veľkých vozidiel a je známy svojou kombináciou moderného dizajnu, komfortu a efektívnosti. S motorom s výkonom 75 kW (102 konských síl) a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou ponúka Mégane solídny výkon, ktorý je ideálny pre mestské aj diaľničné jazdenie.
Jedným z hlavných rysov Renaultu Mégane TCe 100 Life je jeho benzínový motor, ktorý zabezpečuje nielen dostatočnú dynamiku, ale aj výbornú palivovú efektívnosť. Tento motor je navrhnutý tak, aby poskytoval optimálny výkon pri nízkej spotrebe paliva, čo je pre mnohých vodičov rozhodujúcim faktorom pri výbere auta. Mégane dokáže bez problémov zvládnuť každodenné jazdenie, pričom si zachováva nízke prevádzkové náklady.
Dizajn Méganu je moderný a atraktívny, s hladkými líniami a charakteristickou prednou maskou, ktorá mu dodáva športový vzhľad. Interiér auta je priestranný a komfortný, ponúkajúci dostatok miesta pre vodiča aj pasažierov. Kvalitné materiály a prehľadná palubná doska prispievajú k pocitu pohody počas jazdy. Renault Mégane TCe 100 Life je vybavený množstvom technologických prvkov, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť.
Medzi hlavné výhody tohto modelu patrí aj jeho bezpečnostná výbava. Mégane bol testovaný v nárazových skúškach Euro NCAP, kde získal vysoké hodnotenie. Vozidlo je vybavené rôznymi asistenčnými systémami, ako sú napríklad systém ABS, EBD a množstvo airbagov, ktoré poskytujú dodatočnú ochranu pri nehode.
Celkovo je Renault Mégane TCe 100 Life atraktívnym a praktickým automobilom pre jednotlivcov aj rodiny. Jeho kombinácia výkonu, efektívnosti a komfortu robí z neho ideálny výber pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé a cenovo dostupné vozidlo na každodenné používanie. S jeho modernými technológiami a elegantným dizajnom sa stáva Mégane obľúbenou voľbou medzi vodičmi, ktorí ocenia kvalitu a hodnotu za peniaze.







