Renault Megane dCi 110 ECO2 GT-Line
vyrábané január 2012 – január 2013 · päťdverová, hatchback · 6 rýchl., manuálna · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | C (nižšia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | január 2012 |
| Ukončenie výroby | január 2013 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 81 kW (110 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 81 |
| Maximálny výkon (k) | 110 |
| Max. krútiaci moment | 260 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1461 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 76,0 x 80,5 mm |
| Kompresný pomer | 15,3 :1 |
| Max. výkon | 81 kW (110 k) |
| Výkon (kW) | 81 |
| Výkon (k) | 110 |
| Otáčky pri max. výkone | 4000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 260 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 190 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 12,1 s |
| Monitor spotreby | 5,1 l/100 km (7) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 3,9 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 3,2 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 3,5 l/100 km |
| CO2 emisie | 90 g/km |
| Energetický štítok | C |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4295 mm |
|---|---|
| Šírka | 1808 mm |
| Výška | 1471 mm |
| Rázvor | 2641 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1546 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1547 mm |
| Svetlá výška | 120 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1190 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 620 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1810 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1300 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 640 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 372 – 1162 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 770 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 905 – 1140 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 950 – 1020 mm |
| Dĺžka predného operadla | 620 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 465 mm |
| Predná vstupná výška | 540 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1440 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 585 – 810 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 660 mm |
| Zadná svetlá výška | 950 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 620 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 475 mm |
| Výška zadného sedadla | 350 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1410 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 280 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 260 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/50 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/50 R17 |
| Polomer otáčania | 11,0 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 3,73:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,95:1 |
| 3. stupeň | 1,23:1 |
| 4. stupeň | 0,98:1 |
| 5. stupeň | 0,76:1 |
| 6. stupeň | 0,64:1 |
| Spiatočka | 2,55:1 |
| Rozvodovka | 3,56:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.250 ot./min |
Bezpečnosťmá 11 · nemá 15
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Senzor tlaku v pneumatikách | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (15)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 13 · nemá 8
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | za príplatok |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| Xenónové svetlá | za príplatok |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (8)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 21 · nemá 8
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Vyhrievané sedadlá | za príplatok |
| Športové sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (8)
Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Digitálne rádio (DAB)
Komfortmá 12 · nemá 2
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | áno |
| Elektrická parkovacia brzda | za príplatok |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Riadiaci obvod, Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Megane (2012 – 2013)
- 1.6 16V · benzín · 74 kW (100 k) · 1 verzia
- Renault Megane 1.6 16V 100 Authentique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- 2.0 16V · benzín · 102 kW (140 k) · 3 verzie
- Renault Megane 2.0 16V 140 Boseplynulá automatická102 kW140 k
- Renault Megane 2.0 16V 140 Collectionplynulá automatická102 kW140 k
- Renault Megane 2.0 16V 140 Dynamiqueplynulá automatická102 kW140 k
- dCi · nafta · 81 kW (110 k) · 23 verzií
- Renault Megane dCi 110 Bose6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Collection6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Dynamique6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 ECO2 Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 ECO2 Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 ECO2 Collection6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 ECO2 Collection6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 ECO2 Dynamique6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 ECO2 Expression6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 ECO2 Expression6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 ECO2 GT-Line6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 ECO2 GT-Line6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Expression6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 GT-Line6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane dCi 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane dCi 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane dCi 130 Energy Collection6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane dCi 130 Energy Collection6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane dCi 130 Energy Dynamique6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane dCi 130 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane dCi 130 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane dCi 130 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- TCe · benzín · 85 kW (115 k) · 16 verzií
- Renault Megane TCe 115 Energy Authentique6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 115 Energy Bose6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 115 Energy Collection6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 115 Energy Dynamique6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 115 Energy Expression6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 115 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 130 Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Collection6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Dynamique6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Energy Collection6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Expression6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 180 GT6 rýchl., manuálna132 kW180 k
- Renault Megane TCe 190 GT6 rýchl., manuálna140 kW190 k
Renault Megane dCi 110 ECO2 GT-Line – o aute
Renault Megane dCi 110 ECO2 GT-Line je automobil, ktorý sa vyrábal od januára 2012 do januára 2013 a patrí do segmentu kompaktných hatchbackov. Tento model sa vyznačuje moderným dizajnom a výnimočnými jazdnými vlastnosťami, ktoré sú charakteristické pre značku Renault. Megane dCi 110 je vybavený naftovým motorom s výkonom 81 kW (110 koní), ktorý poskytuje dostatočnú dynamiku a zároveň je veľmi hospodárny.
Jedným z hlavných predností tohto modelu je jeho efektívnosť. Motor dCi 110 ECO2 je navrhnutý tak, aby minimalizoval spotrebu paliva, čo je obzvlášť dôležité pre vodičov, ktorí sa často pohybujú v mestskom prostredí alebo na dlhších trasách. S manuálnou 6-stupňovou prevodovkou dokáže Megane ponúknuť plynulú jazdu a rýchle reakcie na akceleráciu, čo z neho robí veľmi príjemného spoločníka na ceste.
Exteriér modelu GT-Line je štýlový a moderný, s výraznými líniami a športovými prvkami, ako sú športové nárazníky a špecifické disky kolies. Tieto detaily dodávajú autu dynamický vzhľad a podčiarkujú jeho sportovný charakter. Interiér je taktiež veľmi dobre premyslený, ponúkajúci pohodlné sedadlá a kvalitné materiály, ktoré zvyšujú komfort pasažierov. Ovládacie prvky sú intuitívne a všetko je na dosah ruky, čo zjednodušuje obsluhu.
Po stránke bezpečnosti Renault Megane dCi 110 ECO2 GT-Line ponúka množstvo moderných technológií, vrátane viacerých airbagov, ABS, ESP a ďalších asistenčných systémov, ktoré zvyšujú ochranu vodiča a pasažierov. Týmto spôsobom sa automobil snaží zabezpečiť maximálnu úroveň bezpečnosti aj v prípade nepredvídaných situácií.
Z hľadiska technológie je model vybavený modernými infotainment systémami, ktoré umožňujú pripojenie smartfónov a poskytujú prístup k rôznym multimediálnym funkciám. Tento aspekt je obzvlášť dôležitý pre mladších vodičov, ktorí ocenia možnosti zábavy a konektivity počas jazdy.
Celkovo je Renault Megane dCi 110 ECO2 GT-Line skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu štýlového dizajnu, efektívnosti a pohodlia. S jeho modernými technológiami a výbornými jazdnými vlastnosťami je ideálnym autom pre každodenné používanie, či už v mestskom prostredí alebo na dlhších cestách.







