Renault Megane Coupe dCi 110 Dynamique
vyrábané júl 2012 – október 2012 · trojdverová, coupé · 6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | trojdverová, coupé |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | C (nižšia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | júl 2012 |
| Ukončenie výroby | október 2012 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 81 kW (110 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 81 |
| Maximálny výkon (k) | 110 |
| Max. krútiaci moment | 240 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1461 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 76,0 x 80,5 mm |
| Kompresný pomer | 15,3 :1 |
| Max. výkon | 81 kW (110 k) |
| Výkon (kW) | 81 |
| Výkon (k) | 110 |
| Otáčky pri max. výkone | 4000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 240 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 190 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,7 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 5,1 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 3,7 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 4,2 l/100 km |
| CO2 emisie | 110 g/km |
| Energetický štítok | E |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4299 mm |
|---|---|
| Šírka | 1804 mm |
| Výška | 1423 mm |
| Rázvor | 2640 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1546 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1547 mm |
| Svetlá výška | 120 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1180 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 649 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1829 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1300 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 635 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 344 – 1024 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 800 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 930 – 1150 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 930 – 1010 mm |
| Dĺžka predného operadla | 630 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 470 mm |
| Predná vstupná výška | 540 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1460 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 550 – 790 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 640 mm |
| Zadná svetlá výška | 895 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 610 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 465 mm |
| Výška zadného sedadla | 360 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1390 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 280 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 260 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/50 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/50 R17 |
| Polomer otáčania | 11,0 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 4,31:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,48:1 |
| 3. stupeň | 1,45:1 |
| 4. stupeň | 1,02:1 |
| 5. stupeň | 0,84:1 |
| 6. stupeň | 0,65:1 |
| Spiatočka | 3,55:1 |
| Rozvodovka | 3,62:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.350 ot./min |
Bezpečnosťmá 10 · nemá 16
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
Nemá / neuvádza sa (16)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 12 · nemá 9
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | za príplatok |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | za príplatok |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (9)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 19 · nemá 10
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (10)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Digitálne rádio (DAB)
Komfortmá 11 · nemá 3
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (zadné) |
| Cúvacia kamera | za príplatok |
| Elektrická parkovacia brzda | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (3)
Riadiaci obvod, Parkovací automat, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Megane Coupe (2012 – 2013)
- 2.0 16V · benzín · 102 kW (140 k) · 5 verzií
- Renault Megane Coupe 2.0 16V 140 Boseplynulá automatická102 kW140 k
- Renault Megane Coupe 2.0 16V 140 Collectionplynulá automatická102 kW140 k
- Renault Megane Coupe 2.0 16V 140 Dynamiqueplynulá automatická102 kW140 k
- Renault Megane Coupe 2.0 16V Turbo 265 Red Bull Racing RB86 rýchl., manuálna195 kW265 k
- Renault Megane Coupe 2.0 16V Turbo 265 RS6 rýchl., manuálna195 kW265 k
- dCi · nafta · 81 kW (110 k) · 23 verzií
- Renault Megane Coupe dCi 110 Bose6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 Collection6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 Dynamique6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Collection6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Collection6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Dynamique6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Expression6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Expression6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 GT-Line6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 GT-Line6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 Expression6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 GT-Line6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy Collection6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy Collection6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy Dynamique6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- TCe · benzín · 85 kW (115 k) · 14 verzií
- Renault Megane Coupe TCe 115 Energy Bose6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane Coupe TCe 115 Energy Collection6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane Coupe TCe 115 Energy Dynamique6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane Coupe TCe 115 Energy Expression6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane Coupe TCe 115 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane Coupe TCe 130 Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe TCe 130 Collection6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe TCe 130 Dynamique6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe TCe 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe TCe 130 Energy Collection6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe TCe 130 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe TCe 130 GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe TCe 180 GT6 rýchl., manuálna132 kW180 k
- Renault Megane Coupe TCe 190 GT6 rýchl., manuálna140 kW190 k
Renault Megane Coupe dCi 110 Dynamique – o aute
Renault Mégane Coupe dCi 110 Dynamique, vyrábaný od júla 2012 do októbra 2012, je atraktívny model, ktorý kombinuje eleganciu a moderné technológie. Tento automobil je vybavený naftovým motorom s výkonom 81 kW (110 hp), ktorý poskytuje dostatočnú dynamiku a efektívnosť pri jazde. Motor je spojený so šesťstupňovou automatickou prevodovkou s dvojitou spojkou, ktorá zabezpečuje hladké a presné radenie prevodových stupňov.
Jednou z hlavných predností tohto modelu je jeho úspornosť. Vďaka naftovému motoru a pokročilej technológii sa Mégane Coupe vyznačuje nízkou spotrebou paliva, čo je výhodné pre vodičov, ktorí hľadajú ekonomické riešenie pre každodenné jazdenie. Nafta je známa svojou energetickou hustotou, čo znamená, že vozidlo dokáže prejsť dlhšie vzdialenosti bez potreby častej tankovania.
Exteriér Renault Mégane Coupe je elegantný a športový. S dynamickými líniami a atraktívnou prednou maskou pôsobí tento automobil veľmi moderne. Na prvý pohľad zaujme aj tvar zadných svetiel, ktoré podčiarkujú jeho športový charakter. Skvelý vzhľad dopĺňajú aj disky kolies, ktoré môžu byť rôzne dizajnované, čo umožňuje personalizáciu vozidla podľa preferencií majiteľa.
Interiér Mégane Coupe je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a kvalitu. Vysokokvalitné materiály, ergonomicky tvarované sedadlá a moderné technológie sú samozrejmosťou. Vozidlo je vybavené rôznymi funkciami, ako sú klimatizácia, audio systém a multimediálne rozhranie, ktoré zabezpečujú pohodlnú a príjemnú jazdu. Dostatočný priestor pre pasažierov a batožinu robí z Mégane Coupe ideálne vozidlo na dlhšie cesty, ako aj na každodenné použitie v mestskom prostredí.
Bezpečnostné prvky, ako sú airbagy, ABS, ESP a rôzne asistenčné systémy, zaisťujú vysokú úroveň ochrany pre vodiča a pasažierov. Renault Mégane Coupe dCi 110 Dynamique je teda nielen štýlový a výkonný automobil, ale aj veľmi praktický a bezpečný spoločník na cestách. Celkovo ide o model, ktorý spája športový vzhľad s efektívnym motorom a pohodlným interiérom, čím oslovuje široké spektrum vodičov.







