Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Expression
vyrábané február 2012 – január 2013 · trojdverová, coupé · 6 rýchl., manuálna · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | trojdverová, coupé |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | C (nižšia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | február 2012 |
| Ukončenie výroby | január 2013 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 81 kW (110 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 81 |
| Maximálny výkon (k) | 110 |
| Max. krútiaci moment | 260 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1461 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 76,0 x 80,5 mm |
| Kompresný pomer | 15,3 :1 |
| Max. výkon | 81 kW (110 k) |
| Výkon (kW) | 81 |
| Výkon (k) | 110 |
| Otáčky pri max. výkone | 4000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 260 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 190 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 12,1 s |
| Monitor spotreby | 5,9 l/100 km (4) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 3,9 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 3,2 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 3,5 l/100 km |
| CO2 emisie | 90 g/km |
| Energetický štítok | C |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4299 mm |
|---|---|
| Šírka | 1804 mm |
| Výška | 1423 mm |
| Rázvor | 2640 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1546 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1547 mm |
| Svetlá výška | 120 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1180 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 625 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1805 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1300 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 635 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 344 – 1024 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 800 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 930 – 1150 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 930 – 1010 mm |
| Dĺžka predného operadla | 630 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 470 mm |
| Predná vstupná výška | 540 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1460 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 550 – 790 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 640 mm |
| Zadná svetlá výška | 895 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 610 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 465 mm |
| Výška zadného sedadla | 360 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1390 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 280 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 260 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/55 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/55 R16 |
| Polomer otáčania | 11,0 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 3,73:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,95:1 |
| 3. stupeň | 1,23:1 |
| 4. stupeň | 0,98:1 |
| 5. stupeň | 0,76:1 |
| 6. stupeň | 0,64:1 |
| Spiatočka | 2,55:1 |
| Rozvodovka | 3,56:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.300 ot./min |
Bezpečnosťmá 10 · nemá 16
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
Nemá / neuvádza sa (16)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 12 · nemá 9
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | za príplatok |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | za príplatok |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (9)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 19 · nemá 10
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (10)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Digitálne rádio (DAB)
Komfortmá 11 · nemá 3
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
| Parkovacie senzory | nie |
| Cúvacia kamera | za príplatok |
| Elektrická parkovacia brzda | za príplatok |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (3)
Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Megane Coupe (2012 – 2013)
- 2.0 16V · benzín · 102 kW (140 k) · 5 verzií
- Renault Megane Coupe 2.0 16V 140 Boseplynulá automatická102 kW140 k
- Renault Megane Coupe 2.0 16V 140 Collectionplynulá automatická102 kW140 k
- Renault Megane Coupe 2.0 16V 140 Dynamiqueplynulá automatická102 kW140 k
- Renault Megane Coupe 2.0 16V Turbo 265 Red Bull Racing RB86 rýchl., manuálna195 kW265 k
- Renault Megane Coupe 2.0 16V Turbo 265 RS6 rýchl., manuálna195 kW265 k
- dCi · nafta · 81 kW (110 k) · 23 verzií
- Renault Megane Coupe dCi 110 Bose6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 Collection6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 Dynamique6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Collection6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Collection6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Dynamique6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Expression6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Expression6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 GT-Line6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 GT-Line6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 Expression6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 110 GT-Line6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy Collection6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy Collection6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy Dynamique6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe dCi 130 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- TCe · benzín · 85 kW (115 k) · 14 verzií
- Renault Megane Coupe TCe 115 Energy Bose6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane Coupe TCe 115 Energy Collection6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane Coupe TCe 115 Energy Dynamique6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane Coupe TCe 115 Energy Expression6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane Coupe TCe 115 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane Coupe TCe 130 Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe TCe 130 Collection6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe TCe 130 Dynamique6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe TCe 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe TCe 130 Energy Collection6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe TCe 130 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe TCe 130 GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane Coupe TCe 180 GT6 rýchl., manuálna132 kW180 k
- Renault Megane Coupe TCe 190 GT6 rýchl., manuálna140 kW190 k
Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Expression – o aute
Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Expression je automobile, ktoré patrí do segmentu kompaktných kupé a bolo vyrábané od februára 2012 do januára 2013. Tento model je známy svojím elegantným dizajnom, ktorý spája športovosť s praktickosťou. Svojou siluetou a dynamickými líniami oslovuje širokú škálu vodičov, ktorí hľadajú štýlové vozidlo s dobrými jazdnými vlastnosťami.
Pod kapotou sa nachádza naftový motor s výkonom 81 kW (110 konských síl), ktorý je známy svojou efektívnosťou a nízkou spotrebou paliva. Vďaka moderným technológiam a optimalizovanej konštrukcii sa motor vyznačuje nízkymi emisiami CO2, čo ho robí ekologickejšou voľbou v porovnaní s benzínovými alternatívami. Naftový motor je spojený so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá umožňuje plynulé a presné radenie, čím sa zvyšuje radosť z jazdy.
Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Expression sa môže pochváliť aj veľmi dobrými jazdnými vlastnosťami. Vďaka precízne naladenej podvozku a dobre vyváženej karosérii ponúka výbornú stabilitu na ceste, a to aj pri vyšších rýchlostiach. Riadenie je presné a poskytuje vodičovi dobrú spätnú väzbu, čo prispieva k celkovému komfortu pri šoférovaní.
Interiér vozidla je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a funkčnosť. Kvalitné materiály a starostlivé spracovanie vytvárajú príjemnú atmosféru, pričom dostatočný priestor vpredu aj vzadu zabezpečuje komfort aj pre vyšších pasažierov. Palubná technológia, vrátane multimediálneho systému, je intuitívna a umožňuje jednoduché ovládanie navigácie, hudby a telefónnych funkcií.
Bezpečnostné prvky sú ďalším silným aspektom tohto modelu. Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Expression je vybavený množstvom aktívnych a pasívnych bezpečnostných systémov, ktoré zaisťujú ochranu všetkých cestujúcich. Od pokročilých airbagov až po moderné asistenty, ako je ABS či ESP, je vozidlo navrhnuté s ohľadom na maximálnu ochranu.
Celkový dojem z modelu Renault Megane Coupe dCi 110 ECO2 Expression je pozitívny. Kombinácia atraktívneho dizajnu, efektívneho motora a pohodlného interiéru robí z tohto vozidla skvelú voľbu pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé a štýlové kupé na každodenné jazdenie.







