Renault Scenic dCi 110 Zen
vyrábané apríl 2017 – apríl 2018 · päťdverová, viacúčelová · 6 rýchl., manuálna · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, viacúčelová |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | apríl 2017 |
| Ukončenie výroby | apríl 2018 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 81 kW (110 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 81 |
| Maximálny výkon (k) | 110 |
| Max. krútiaci moment | 260 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 2 |
| Objem motora | 1461 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 76,0 x 80,5 mm |
| Kompresný pomer | 15,2 :1 |
| Max. výkon | 81 kW (110 k) |
| Výkon (kW) | 81 |
| Výkon (k) | 110 |
| Otáčky pri max. výkone | 4000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 260 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | OHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 50 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 184 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 12,4 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 4,2 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 3,7 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 3,9 l/100 km |
| CO2 emisie | 100 g/km |
| Energetický štítok | C |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4406 mm |
|---|---|
| Šírka | 1866 mm |
| Výška | 1653 mm |
| Rázvor | 2734 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1594 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1583 mm |
| Svetlá výška | 170 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1405 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 641 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2046 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1850 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 506 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 650 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 880 – 1090 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 950 – 1020 mm |
| Dĺžka predného operadla | 660 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 510 mm |
| Predná vstupná výška | 690 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1400 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 620 – 900 mm |
| Zadná svetlá výška | 930 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 600 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 450 mm |
| Výška zadného sedadla | 360 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1400 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 320 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 290 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 195/55 R20 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 195/55 R20 |
| Polomer otáčania | 11,2 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 3,73:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,95:1 |
| 3. stupeň | 1,32:1 |
| 4. stupeň | 0,98:1 |
| 5. stupeň | 0,76:1 |
| 6. stupeň | 0,64:1 |
| Spiatočka | 2,55:1 |
| Rozvodovka | 4,73:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.650 ot./min |
Bezpečnosťmá 17 · nemá 9
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Pomoc pri núdzovom brzdení | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
Nemá / neuvádza sa (9)
Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 13 · nemá 8
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | nie |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (8)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Prepážka za prednými sedadlami, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 20 · nemá 9
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | nie |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (9)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Navigácia
Komfortmá 11 · nemá 3
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | nie |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (3)
Riadiaci obvod, Cúvacia kamera, Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Scenic (od 2016)
- Blue · nafta · 88 kW (120 k) · 7 verzií
- Renault Scenic Blue dCi 120 Bose6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Renault Scenic Blue dCi 120 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou88 kW120 k
- Renault Scenic Blue dCi 120 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou88 kW120 k
- Renault Scenic Blue dCi 120 Intens6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Renault Scenic Blue dCi 120 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou88 kW120 k
- Renault Scenic Blue dCi 120 Limited6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Renault Scenic Blue dCi 120 Limited7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou88 kW120 k
- dCi · nafta · 81 kW (110 k) · 18 verzií
- Renault Scenic dCi 110 Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Hybrid Assist Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Hybrid Assist Initiale Paris6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Hybrid Assist Intens6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Hybrid Assist Zen6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Intens6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Limited6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Limited7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Zen6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Zen7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 130 Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic dCi 130 Initiale Paris6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic dCi 130 Intens6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic dCi 160 Bose6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou118 kW160 k
- Renault Scenic dCi 160 Initiale Paris6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou118 kW160 k
- TCe · benzín · 85 kW (115 k) · 21 verzií
- Renault Scenic TCe 115 Intens6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Intens6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Life6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Life6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Limited6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Zen6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Zen6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 130 Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic TCe 130 Initiale Paris6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic TCe 130 Intens6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic TCe 130 Zen6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic TCe 140 Bose6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 140 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 140 Intens6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 140 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 140 Limited6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 140 Limited7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 140 Zen6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 140 Zen7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 160 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou120 kW160 k
- Renault Scenic TCe 160 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou120 kW160 k
Renault Scenic dCi 110 Zen – o aute
Renault Scénic dCi 110 Zen je kompaktné rodinné vozidlo, ktoré sa vyrábalo v období od apríla 2017 do apríla 2018. Tento model je známy svojou modernou estetikou, priestranným interiérom a efektívnym naftovým motorom, ktorý ponúka skvelý výkon a zároveň nízku spotrebu paliva.
Pod kapotou sa nachádza naftový motor s objemom 1,5 litra, ktorý disponuje výkonom 81 kW (110 koní). Tento motor je kombinovaný so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, čo umožňuje plynulé a pohodlné radenie prevodov. Vďaka tomuto motoru je Renault Scénic schopný dosiahnuť výkon, ktorý je ideálny pre rodinné jazdy, ale aj pre dlhšie cesty. Spotreba paliva sa pohybuje okolo 4,0 – 4,5 litra na 100 km, čo robí z tohto modelu ekonomicky výhodnú voľbu pre motoristov, ktorí hľadajú úsporné auto bez zbytočných kompromisov v oblasti výkonu.
Exteriér Renaultu Scénic je charakteristický svojimi plynulými líniami a moderným dizajnom, ktorý upúta pozornosť na prvý pohľad. Predná časť vozidla je vybavená výraznými svetlometmi, ktoré zvyšujú viditeľnosť a dodávajú autu dynamický vzhľad. Vďaka robustnej karosérii a vyššiemu posedu sa vodič cíti v aute bezpečne a má dobrý prehľad o situácii na ceste.
Interiér je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a praktickosť. Priestorná kabína poskytuje dostatok miesta pre všetkých cestujúcich, pričom zadné sedadlá sú sklopné, čo umožňuje flexibilné využitie batožinového priestoru. Infotainment systém je intuitívny a ponúka množstvo moderných funkcií, ako sú Bluetooth pripojenie, navigácia a multimediálne možnosti.
Renault Scénic dCi 110 Zen je tiež vybavený rôznymi bezpečnostnými prvkami, ako sú ABS, ESP a množstvo airbagov, ktoré zvyšujú ochranu posádky. Tento model tak spája komfort, praktickosť a bezpečnosť, čo z neho robí ideálnu voľbu pre rodiny a ľudí, ktorí hľadajú spoľahlivé a úsporné vozidlo na každodenné použitie. Celkový dojem z tohto modelu je veľmi pozitívny a jeho vlastnosti zaručujú spokojnosť jeho majiteľov. Renault Scénic dCi 110 Zen sa teda prezentuje ako skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú kvalitné rodinné auto s modernými technológiami a dobrým výkonom.







