Renault Scenic TCe 160 Initiale Paris
vyrábané január 2018 – dosiaľ · päťdverová, viacúčelová · 7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou · benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | päťdverová, viacúčelová |
|---|---|
| Prevodovka | 7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | január 2018 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 120 kW (160 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 120 |
| Maximálny výkon (k) | 160 |
| Max. krútiaci moment | 270 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1330 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | — |
| Kompresný pomer | — |
| Max. výkon | 120 kW (160 k) |
| Výkon (kW) | 120 |
| Výkon (k) | 160 |
| Otáčky pri max. výkone | 5500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 270 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1800 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 50 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 200 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 9,1 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 6,8 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,7 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,5 l/100 km |
| CO2 emisie | 122 g/km |
| Energetický štítok | C |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)8
| Nízka spotreba | 8,9 l/100 km |
|---|---|
| Stredná spotreba | 6,8 l/100 km |
| Vysoká spotreba | 6,0 l/100 km |
| Veľmi vysoká spotreba | 7,3 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 7,0 l/100 km |
| Emisie CO2 | 159 g/km |
| Batéria | — |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4406 mm |
|---|---|
| Šírka | 1866 mm |
| Výška | 1653 mm |
| Rázvor | 2734 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1594 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1583 mm |
| Svetlá výška | 170 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1405 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 641 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2046 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1850 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 506 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 650 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 880 – 1090 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 950 – 1020 mm |
| Dĺžka predného operadla | 660 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 510 mm |
| Predná vstupná výška | 690 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1400 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 620 – 900 mm |
| Zadná svetlá výška | 930 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 600 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 450 mm |
| Výška zadného sedadla | 360 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1400 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 320 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 290 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 195/55 R20 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 195/55 R20 |
| Polomer otáčania | 11,2 m |
Bezpečnosťmá 21 · nemá 5
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Pomoc pri núdzovom brzdení | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Senzor únavy | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
| Systém varovania pred kolíziou | áno |
Nemá / neuvádza sa (5)
Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 17 · nemá 4
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Panoramatická strecha | za príplatok |
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | áno |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetiel | nie |
Nemá / neuvádza sa (4)
Posuvná / sklopná strecha, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, Poplašné zariadenie
Interiérmá 25 · nemá 4
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Elektrické nastavenie sedadiel | áno |
| Vyhrievané sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Posuvné zadné sedadlá
Komfortmá 13 · nemá 1
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno (dynamický) |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | áno |
| Parkovací automat | áno |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Riadiaci obvod
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Scenic (od 2016)
- Blue · nafta · 88 kW (120 k) · 7 verzií
- Renault Scenic Blue dCi 120 Bose6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Renault Scenic Blue dCi 120 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou88 kW120 k
- Renault Scenic Blue dCi 120 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou88 kW120 k
- Renault Scenic Blue dCi 120 Intens6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Renault Scenic Blue dCi 120 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou88 kW120 k
- Renault Scenic Blue dCi 120 Limited6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Renault Scenic Blue dCi 120 Limited7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou88 kW120 k
- dCi · nafta · 81 kW (110 k) · 18 verzií
- Renault Scenic dCi 110 Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Hybrid Assist Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Hybrid Assist Initiale Paris6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Hybrid Assist Intens6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Hybrid Assist Zen6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Intens6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Limited6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Limited7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Zen6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Zen7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 130 Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic dCi 130 Initiale Paris6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic dCi 130 Intens6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic dCi 160 Bose6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou118 kW160 k
- Renault Scenic dCi 160 Initiale Paris6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou118 kW160 k
- TCe · benzín · 85 kW (115 k) · 21 verzií
- Renault Scenic TCe 115 Intens6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Intens6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Life6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Life6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Limited6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Zen6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Zen6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 130 Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic TCe 130 Initiale Paris6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic TCe 130 Intens6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic TCe 130 Zen6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic TCe 140 Bose6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 140 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 140 Intens6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 140 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 140 Limited6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 140 Limited7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 140 Zen6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 140 Zen7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Renault Scenic TCe 160 Bose7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou120 kW160 k
- Renault Scenic TCe 160 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou120 kW160 k
Renault Scenic TCe 160 Initiale Paris – o aute
Renault Scénic TCe 160 Initiale Paris je jedným z najvýznamnejších modelov francúzskej automobilky Renault, ktorý sa vyrába od januára 2018. Tento kompaktný MPV (multifunkčný osobný automobil) kombinuje moderný dizajn s praktickými riešeniami a poskytuje vysoký komfort pre rodiny aj jednotlivcov. Model Initiale Paris predstavuje vrchol ponuky, a preto sa vyznačuje prémiovými materiálmi a množstvom technologických vylepšení.
Pod kapotou Renaultu Scénic TCe 160 Initiale Paris sa nachádza výkonný benzínový motor s objemom 1,3 litra, ktorý ponúka výkon až 120 kW (160 konských síl). Tento motor je spojený s modernou sedmirýchlostnou automatickou prevodovkou s dvojitou spojkou, ktorá zabezpečuje hladké a rýchle prechody medzi jednotlivými prevodovými stupňami. Vďaka tejto technológii je jazda nielen pohodlná, ale aj efektívna, čo prispieva k nižšej spotrebe paliva a emisiám CO2.
Renault Scénic sa vyznačuje priestranným interiérom, ktorý je navrhnutý s ohľadom na komfort cestujúcich. Sediac na pohodlných sedadlách, pasažieri môžu využiť množstvo priestoru na nohy a hlavu. Interiér je vybavený modernými technológiami, vrátane veľkého dotykového displeja, ktorý slúži na ovládanie infotainment systému, navigácie a mnohých ďalších funkcií. Prémiové materiály a vkusné detaily dotvárajú atmosféru luxusu, ktorú tento model ponúka.
Bezpečnosť je ďalším kľúčovým aspektom, na ktorý sa Renault zameriava. Scénic TCe 160 Initiale Paris je vybavený množstvom asistenčných systémov, ako sú adaptívny tempomat, systém varovania pred kolíziou, parkovací asistent a mnoho ďalších technológií, ktoré zvyšujú bezpečnosť vodiča a pasažierov.
V oblasti úložného priestoru ponúka Renault Scénic TCe 160 Initiale Paris flexibilitu, ktorú mnohé rodiny ocenia. Zadné sedadlá je možné sklopiť, čím vzniká veľký priestor pre prepravu objemnejších predmetov. Taktiež sú k dispozícii rôzne odkladacie priestory v interiéri, ktoré prispievajú k praktickosti tohto modelu.
Celkovo je Renault Scénic TCe 160 Initiale Paris skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu komfortu, výkonu a praktickosti. Jeho moderný dizajn, pokročilé technológie a vysoká úroveň bezpečnosti robia z tohto vozidla atraktívnu možnosť na trhu.







