Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Exception
vyrábané marec 2004 – máj 2005 · päťdverová, hatchback · 5 rýchl., automatická · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., automatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | E (vyššia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | marec 2004 |
| Ukončenie výroby | máj 2005 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 120 kW (165 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 120 |
| Maximálny výkon (k) | 165 |
| Max. krútiaci moment | 250 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1998 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 82,7 x 93,0 mm |
| Kompresný pomer | 9,5 :1 |
| Max. výkon | 120 kW (165 k) |
| Výkon (kW) | 120 |
| Výkon (k) | 165 |
| Otáčky pri max. výkone | 5000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 250 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 2000 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 80 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 205 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,2 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 14,5 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 7,7 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 10,2 l/100 km |
| CO2 emisie | 243 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4860 mm |
|---|---|
| Šírka | 1860 mm |
| Výška | 1577 mm |
| Rázvor | 2840 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1575 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1550 mm |
| Svetlá výška | 120 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1655 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 575 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2230 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1600 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | — |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 460 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 760 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 890 – 1110 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 965 – 1020 mm |
| Dĺžka predného operadla | 600 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 520 mm |
| Predná vstupná výška | 580 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1570 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 650 – 900 mm |
| Zadná svetlá výška | 965 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 650 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 500 mm |
| Výška zadného sedadla | 370 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1540 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 324 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 300 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 225/55WR17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 225/55WR17 |
| Polomer otáčania | 11,3 m |
Bezpečnosťmá 11 · nemá 15
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
Nemá / neuvádza sa (15)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 9 · nemá 12
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| Xenónové svetlá | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (12)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 22 · nemá 7
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Elektrické nastavenie sedadiel | nie |
| Vyhrievané sedadlá | nie |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno |
| Navigácia | áno |
Nemá / neuvádza sa (7)
Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Posuvné zadné sedadlá, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Digitálne rádio (DAB), Bluetooth
Komfortmá 8 · nemá 6
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup) |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (6)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Vel Satis (2002 – 2005)
- 2.0 Turbo · benzín · 120 kW (165 k) · 8 verzií
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Exception5 rýchl., automatická120 kW165 k
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Exception6 rýchl., manuálna120 kW165 k
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Expression5 rýchl., automatická120 kW165 k
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Expression6 rýchl., manuálna120 kW165 k
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Initiale5 rýchl., automatická120 kW165 k
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Initiale6 rýchl., manuálna120 kW165 k
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Privilege5 rýchl., automatická120 kW165 k
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Privilege6 rýchl., manuálna120 kW165 k
- 2.2 dCi · nafta · 110 kW (150 k) · 8 verzií
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Exception5 rýchl., automatická110 kW150 k
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Exception6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Expression5 rýchl., automatická110 kW150 k
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Expression6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Initiale5 rýchl., automatická110 kW150 k
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Initiale6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Privilege5 rýchl., automatická110 kW150 k
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Privilege6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- 3.0 dCi · nafta · 130 kW (180 k) · 3 verzie
- Renault Vel Satis 3.0 dCi 24V Expression5 rýchl., automatická130 kW180 k
- Renault Vel Satis 3.0 dCi 24V Initiale5 rýchl., automatická130 kW180 k
- Renault Vel Satis 3.0 dCi 24V Privilege5 rýchl., automatická130 kW180 k
- 3.5 V6 · benzín · 177 kW (245 k) · 3 verzie
- Renault Vel Satis 3.5 V6 24V Expression5 rýchl., automatická177 kW245 k
- Renault Vel Satis 3.5 V6 24V Initiale5 rýchl., automatická177 kW245 k
- Renault Vel Satis 3.5 V6 24V Privilege5 rýchl., automatická177 kW245 k
Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Exception – o aute
Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Exception, vyrábaný v rokoch 2002 až 2005, je automobil, ktorý sa vyznačuje jedinečným dizajnom a pohodlnosťou. Tento model je súčasťou segmentu luxusných MPV a je známy svojou výnimočnou kombináciou štýlu, komfortu a technologických inovácií. S motorom s výkonom 120 kW (165 hp) a 5-stupňovou automatickou prevodovkou je Vel Satis nielen elegantný, ale aj výkoný.
Jedným z najvýraznejších rysov Renault Vel Satis je jeho atypický vzhľad. Svojim tvarom a proporciami sa odlišuje od bežných automobilov vo svojej kategórii. Dlhé línie, široká predná maska a impozantná silueta mu dodávajú dynamický výzor, ktorý určite upúta pozornosť na ceste. Interiér je navrhnutý s dôrazom na luxus a pohodlie. Použité materiály sú vysokokvalitné a ponúkajú príjemný pocit pri dotyku. Sedadlá sú ergonomicky navrhnuté a poskytujú dostatočnú oporu, čo zaručuje pohodlné cestovanie aj na dlhších trasách.
Motor 2.0 Turbo 16V je jedným z hlavných atraktívnych prvkov tohto modelu. S výkonom 165 koní dokáže Vel Satis ponúknuť pôsobivú dynamiku a svižnú akceleráciu, čo z neho robí príjemného spoločníka na cestách. Automatická prevodovka zabezpečuje hladké prehadzovanie prevodových stupňov, čo prispieva k celkovej komfortnej jazde. Tento model je navyše vybavený aj systémom pre zlepšenie stability a ovládateľnosti, čo zvyšuje pocit bezpečia počas jazdy.
V oblasti technológie ponúka Renault Vel Satis množstvo inovácií, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť. V základnej výbave nájdete klimatizáciu, kvalitný audio systém, elektricky ovládané okná a zrkadlá, ako aj množstvo bezpečnostných prvkov, vrátane airbagov a ABS. Tieto vlastnosti robia z Vel Satis ideálny automobil pre rodiny, ale aj pre jednotlivcov, ktorí hľadajú spoľahlivé a pohodlné vozidlo na každodenné používanie.
Celkovo je Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Exception zaujímavou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu výkonu, pohodlia a jedinečného dizajnu. Je to auto, ktoré sa nielen dobre riadi, ale aj poskytuje komfort a luxus, ktorý ocení každý cestujúci.







