Renault Vel Satis 3.0 dCi 24V Expression
vyrábané marec 2002 – máj 2005 · päťdverová, hatchback · 5 rýchl., automatická · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., automatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | E (vyššia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | marec 2002 |
| Ukončenie výroby | máj 2005 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 130 kW (180 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 130 |
| Maximálny výkon (k) | 180 |
| Max. krútiaci moment | 350 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 6, v motor |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 2958 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 87,5 x 82,0 mm |
| Kompresný pomer | 18,5 :1 |
| Max. výkon | 130 kW (180 k) |
| Výkon (kW) | 130 |
| Výkon (k) | 180 |
| Otáčky pri max. výkone | 4400 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 350 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1800 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | nie |
| Objem nádrže | 80 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 210 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,5 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 12,0 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 6,8 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 8,7 l/100 km |
| CO2 emisie | 232 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4860 mm |
|---|---|
| Šírka | 1860 mm |
| Výška | 1577 mm |
| Rázvor | 2840 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1575 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1550 mm |
| Svetlá výška | 120 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1710 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 610 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2320 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1650 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | — |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 460 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 760 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 890 – 1110 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 965 – 1020 mm |
| Dĺžka predného operadla | 600 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 520 mm |
| Predná vstupná výška | 580 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1570 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 650 – 900 mm |
| Zadná svetlá výška | 965 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 650 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 500 mm |
| Výška zadného sedadla | 370 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1540 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 324 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 300 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 225/55WR17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 225/55WR17 |
| Polomer otáčania | 11,3 m |
Bezpečnosťmá 11 · nemá 15
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
Nemá / neuvádza sa (15)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 9 · nemá 12
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| Xenónové svetlá | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (12)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 22 · nemá 7
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Elektrické nastavenie sedadiel | nie |
| Vyhrievané sedadlá | nie |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno |
| Navigácia | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (7)
Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Posuvné zadné sedadlá, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Digitálne rádio (DAB), Bluetooth
Komfortmá 8 · nemá 6
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup) |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (6)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Vel Satis (2002 – 2005)
- 2.0 Turbo · benzín · 120 kW (165 k) · 8 verzií
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Exception5 rýchl., automatická120 kW165 k
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Exception6 rýchl., manuálna120 kW165 k
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Expression5 rýchl., automatická120 kW165 k
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Expression6 rýchl., manuálna120 kW165 k
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Initiale5 rýchl., automatická120 kW165 k
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Initiale6 rýchl., manuálna120 kW165 k
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Privilege5 rýchl., automatická120 kW165 k
- Renault Vel Satis 2.0 Turbo 16V Privilege6 rýchl., manuálna120 kW165 k
- 2.2 dCi · nafta · 110 kW (150 k) · 8 verzií
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Exception5 rýchl., automatická110 kW150 k
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Exception6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Expression5 rýchl., automatická110 kW150 k
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Expression6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Initiale5 rýchl., automatická110 kW150 k
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Initiale6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Privilege5 rýchl., automatická110 kW150 k
- Renault Vel Satis 2.2 dCi 16V Privilege6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- 3.0 dCi · nafta · 130 kW (180 k) · 3 verzie
- Renault Vel Satis 3.0 dCi 24V Expression5 rýchl., automatická130 kW180 k
- Renault Vel Satis 3.0 dCi 24V Initiale5 rýchl., automatická130 kW180 k
- Renault Vel Satis 3.0 dCi 24V Privilege5 rýchl., automatická130 kW180 k
- 3.5 V6 · benzín · 177 kW (245 k) · 3 verzie
- Renault Vel Satis 3.5 V6 24V Expression5 rýchl., automatická177 kW245 k
- Renault Vel Satis 3.5 V6 24V Initiale5 rýchl., automatická177 kW245 k
- Renault Vel Satis 3.5 V6 24V Privilege5 rýchl., automatická177 kW245 k
Renault Vel Satis 3.0 dCi 24V Expression – o aute
Renault Vel Satis 3.0 dCi 24V Expression je jedným z nezvyčajných modelov automobilky Renault, ktorý bol vyrábaný medzi rokmi 2002 a 2005. Tento automobil sa radí medzi luxusné MPV a je známy svojím jedinečným dizajnom, ktorý sa odlišuje od bežných limuzín a SUV. Vel Satis sa snažil kombinovať eleganciu s praktickosťou, čo ho robí zaujímavou voľbou pre rodiny aj jednotlivcov, ktorí hľadajú komfort a priestor.
Pod kapotou modelu Vel Satis 3.0 dCi sa nachádza silný naftový motor s výkonom 130 kW, čo zodpovedá približne 180 konským silám. Tento motor je známy svojou výkonnosťou a efektívnosťou, pričom dokáže poskytnúť dostatočnú dynamiku aj pri plne obsadenom vozidle. S 5-stupňovou automatickou prevodovkou je jazda veľmi plynulá a komfortná, čo ocenia najmä vodiči, ktorí preferujú bezstarostné riadenie v mestských podmienkach alebo na diaľnici.
Interiér Vel Satis je navrhnutý s ohľadom na maximálny komfort posádky. Použité materiály sú kvalitné a príjemné na dotyk, čo prispieva k luxusnému pocitu. Priestrannosť interiéru je jednou z hlavných výhod tohto modelu; zadné sedadlá ponúkajú dostatok miesta pre cestujúcich, čo je ideálne pre dlhšie cesty. Okrem toho, Vel Satis disponuje množstvom moderných technológií a vybavením, ako je klimatizácia, audio systém a rôzne asistenčné funkcie, ktoré zvyšujú úroveň komfortu a bezpečnosti.
Bezpečnostné prvky sú tiež na vysokej úrovni, pričom model bol vybavený niekoľkými airbagmi a systémami na ochranu pri náraze. Renault Vel Satis sa pýši aj dobrými jazdnými vlastnosťami, ktoré mu umožňujú zvládnuť rôzne podmienky na ceste, či už ide o mestské prostredie alebo dlhé diaľničné trasy.
Vzhľadom na svoje parametre a vlastnosti je Renault Vel Satis 3.0 dCi 24V Expression skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu luxusu, komfortu a výkonu v jednom balení. Je to auto, ktoré sa vyznačuje svojou jedinečnosťou a ponúka výnimočné jazdné zážitky.







