Škoda Yeti 1.8 TSI 4x4 Active Plus
vyrábané september 2009 – jún 2011 · päťdverová, suv/crossover · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, suv/crossover |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | I (malé SUV) |
| Začiatok výroby | september 2009 |
| Ukončenie výroby | jún 2011 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná+zadná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 118 kW (160 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 118 |
| Maximálny výkon (k) | 160 |
| Max. krútiaci moment | 250 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1798 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 82,5 x 84,2 mm |
| Kompresný pomer | 9,6 :1 |
| Max. výkon | 118 kW (160 k) |
| Výkon (kW) | 118 |
| Výkon (k) | 160 |
| Otáčky pri max. výkone | 4500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 250 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1500 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 200 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 8,4 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 10,1 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 6,9 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 8,0 l/100 km |
| CO2 emisie | 189 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4223 mm |
|---|---|
| Šírka | 1793 mm |
| Výška | 1691 mm |
| Rázvor | 2578 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1541 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1537 mm |
| Svetlá výška | 180 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1405 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 645 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2050 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1800 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 700 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 80 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 100 kg |
Batožina4
| Kapacita batožinového priestoru | 405 – 1760 l |
|---|---|
| Dĺžka min/max | 700 mm / 1480 |
| Šírka min/max | 1010 mm / - |
| Výška prahu zdvihu | 715 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 940 – 1160 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 980 – 1050 mm |
| Dĺžka predného operadla | 660 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 505 mm |
| Predná vstupná výška | 630 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1450 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 600 – 825 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 715 mm |
| Zadná svetlá výška | 1015 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 580 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 445 mm |
| Výška zadného sedadla | 395 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1440 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 288 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 272 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 215/60 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 215/60 R16 |
| Polomer otáčania | 10,3 m |
Bezpečnosťmá 10 · nemá 16
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Obmedzený sklzový diferenciál | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
Nemá / neuvádza sa (16)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Hlavové airbagy, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 11 · nemá 10
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Hliníkové disky | za príplatok |
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | za príplatok |
| Ostrekovače svetiel | áno |
| Poplašné zariadenie | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (10)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie
Interiérmá 14 · nemá 15
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Posuvné zadné sedadlá | áno |
| Stredová lakťová opierka | za príplatok |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Audio systém | za príplatok |
| Zvukový vstup | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (15)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky, Palubný počítač, Digitálne rádio (DAB), Ovládacie prvky pre audio na volante, Navigácia, Bluetooth
Komfortmá 6 · nemá 8
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | za príplatok |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
Nemá / neuvádza sa (8)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | premenlivý / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Škoda Yeti (2009 – 2014)
- 1.2 TSI · benzín · 77 kW (105 k) · 19 verzií
- Škoda Yeti 1.2 TSI Active6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Active Arctic6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Active Plus6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Active Plus7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Adventure6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Adventure7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Ambition6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Ambition7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Ambition Arctic6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Comfort6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Comfort7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Comfort Arctic6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Elegance6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Elegance7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Expedition6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Expedition7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Tour6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Tour6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.2 TSI Tour7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou77 kW105 k
- 1.4 TSI · benzín · 90 kW (122 k) · 9 verzií
- Škoda Yeti 1.4 TSI Active Plus6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Škoda Yeti 1.4 TSI Ambition6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Škoda Yeti 1.4 TSI Comfort6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Škoda Yeti 1.4 TSI Elegance6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Škoda Yeti 1.4 TSI Expedition6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Škoda Yeti 1.4 TSI Greentech Ambition6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Škoda Yeti 1.4 TSI Greentech Comfort6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Škoda Yeti 1.4 TSI Greentech Tour6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Škoda Yeti 1.4 TSI Tour6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- 1.6 TDI · nafta · 77 kW (105 k) · 2 verzie
- Škoda Yeti 1.6 TDI Greenline Ambition5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Škoda Yeti 1.6 TDI Greenline Comfort5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- 1.8 TSI · benzín · 118 kW (160 k) · 7 verzií
- Škoda Yeti 1.8 TSI 4x4 Active Plus6 rýchl., manuálna118 kW160 k
- Škoda Yeti 1.8 TSI 4x4 Alldrive6 rýchl., manuálna118 kW160 k
- Škoda Yeti 1.8 TSI 4x4 Ambition6 rýchl., manuálna118 kW160 k
- Škoda Yeti 1.8 TSI 4x4 Comfort6 rýchl., manuálna118 kW160 k
- Škoda Yeti 1.8 TSI 4x4 Elegance6 rýchl., manuálna118 kW160 k
- Škoda Yeti 1.8 TSI 4x4 Expedition6 rýchl., manuálna118 kW160 k
- Škoda Yeti 1.8 TSI 4x4 Tour6 rýchl., manuálna118 kW160 k
- 2.0 TDI · nafta · 81 kW (110 k) · 25 verzií
- Škoda Yeti 2.0 TDI 110hp 4x4 Active Plus6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 110hp 4x4 Alldrive6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 110hp 4x4 Ambition6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 110hp 4x4 Comfort6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 110hp 4x4 Elegance6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 110hp 4x4 Expedition6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 110hp 4x4 Tour6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 110hp Active Plus5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 110hp Ambition5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 110hp Elegance5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 110hp Expedition5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 140hp 4x4 Alldrive6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 140hp 4x4 Alldrive6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 140hp 4x4 Ambition6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 140hp 4x4 Ambition6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 140hp 4x4 Elegance6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 140hp 4x4 Elegance6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 140hp 4x4 Tour6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 140hp 4x4 Tour6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 170hp 4x4 Alldrive6 rýchl., manuálna125 kW170 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 170hp 4x4 Ambition6 rýchl., manuálna125 kW170 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 170hp 4x4 Elegance6 rýchl., manuálna125 kW170 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI 170hp 4x4 Tour6 rýchl., manuálna125 kW170 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI Greentech 140hp Ambition6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Škoda Yeti 2.0 TDI Greentech 140hp Comfort6 rýchl., manuálna103 kW140 k
Škoda Yeti 1.8 TSI 4x4 Active Plus – o aute
Škoda Yeti 1.8 TSI 4x4 Active Plus, vyrobená v období medzi rokmi 2009 a 2014, je kompaktné SUV, ktoré sa vyznačuje svojimi praktickými vlastnosťami, moderným dizajnom a výnimočnými jazdnými schopnosťami. Tento model je poháňaný výkonným benzínovým motorom s objemom 1.8 litra, ktorý produkuje výkon až 118 kW (160 koní). S týmto motorom sa Yeti stáva ideálnym spoločníkom na dlhé cesty, ako aj na každodenné jazdenie po meste.
Jedným z najvýraznejších rysov Škody Yeti je jej pohon 4x4, ktorý zabezpečuje vynikajúcu trakciu a stabilitu na rôznych typoch povrchov. Tento systém je obzvlášť užitočný v zimných podmienkach alebo na klzkom teréne, kde dokáže efektívne prenášať výkon na všetky štyri kolesá a zaručiť tak bezpečnú jazdu. Manuálna šesťstupňová prevodovka umožňuje presnú kontrolu nad motorom a prispieva k dynamickému jazdnému zážitku.
Dizajn Škody Yeti je moderný a robustný, pričom kombinuje prvky SUV s praktickosťou rodinného vozidla. V interiéri nájdete dostatok priestoru pre pasažierov aj batožinu, čo robí z tohto modelu ideálny výber pre rodiny či aktívnych jednotlivcov. Sedadlá sú pohodlné a poskytujú dobrú oporu aj na dlhších cestách. Vďaka variabilnému usporiadaniu interiéru je možné prispôsobiť priestor podľa aktuálnych potrieb – či už ide o prevoz športového vybavenia alebo nákupov.
Yeti je tiež vybavený množstvom moderných technológií, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť. Medzi ne patrí napríklad klimatizácia, multifunkčný volant, palubný počítač a kvalitný audiosystém. Bezpečnostné prvky, ako sú airbagy, ABS a ESP, prispievajú k celkovému pokoju na ceste.
Celkovo je Škoda Yeti 1.8 TSI 4x4 Active Plus zaujímavým autom, ktoré ponúka skvelú kombináciu výkonu, komfortu a praktickosti. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé a všestranné SUV, ktoré zvládne rôzne jazdné situácie a zároveň poskytne príjemný zážitok z jazdy.







