Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, kombi |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | D (stredná trieda) |
| Začiatok výroby | apríl 2018 |
| Ukončenie výroby | máj 2019 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 140 kW (190 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 140 |
| Maximálny výkon (k) | 190 |
| Max. krútiaci moment | 400 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1969 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 82,0 x 93,2 mm |
| Kompresný pomer | 15,8 :1 |
| Max. výkon | 140 kW (190 k) |
| Výkon (kW) | 140 |
| Výkon (k) | 190 |
| Otáčky pri max. výkone | 4250 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 400 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 55 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 220 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 7,9 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 5,5 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 3,9 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 4,4 l/100 km |
| CO2 emisie | 117 g/km |
| Energetický štítok | D |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4761 mm |
|---|---|
| Šírka | 1850 mm |
| Výška | 1433 mm |
| Rázvor | 2872 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1610 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1610 mm |
| Svetlá výška | 136 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1618 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 622 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2240 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 2000 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 100 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina5
| Kapacita batožinového priestoru | 529 – 1364 l |
|---|---|
| Dĺžka min/max | 1033 mm / 1821 |
| Šírka min/max | 1038 mm / 1064 |
| Výška | 731 mm |
| Výška prahu zdvihu | 577 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 810 – 1110 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 870 – 990 mm |
| Dĺžka predného operadla | 630 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 510 mm |
| Predná vstupná výška | 520 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1510 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 600 – 930 mm |
| Zadná svetlá výška | 930 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 700 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 460 mm |
| Výška zadného sedadla | 290 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1470 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | listové pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 345 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 320 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/60 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/60 R16 |
| Polomer otáčania | 11,0 m |
Bezpečnosťmá 22 · nemá 4
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Pomoc pri núdzovom brzdení | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | nie |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | nie |
| Senzor únavy | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Systém pred kolíziou | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
| Systém varovania pred kolíziou | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 16 · nemá 5
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Panoramatická strecha | za príplatok |
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | za príplatok |
| Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním | za príplatok |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | za príplatok |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Poplašné zariadenie | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (5)
Posuvná / sklopná strecha, Prepážka za prednými sedadlami, Xenónové svetlá, Zadné LED osvetlenie, Ostrekovače svetiel
Interiérmá 22 · nemá 7
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | za príplatok |
| Vyhrievané sedadlá | za príplatok |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Vyhrievaný volant | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | za príplatok |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | za príplatok |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (7)
Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Osvetlené make-up zrkadlo, Navigácia
Komfortmá 11 · nemá 3
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Cúvacia kamera | za príplatok |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (3)
Riadiaci obvod, Parkovacie senzory, Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Volvo V60 (od 2018)
- B3 · benzín · 120 kW (163 k) · 5 verzií
- Volvo V60 B3 Business Pro8 rýchl., automatická120 kW163 k
- Volvo V60 B3 Inscription8 rýchl., automatická120 kW163 k
- Volvo V60 B3 Momentum8 rýchl., automatická120 kW163 k
- Volvo V60 B3 Momentum Advantage8 rýchl., automatická120 kW163 k
- Volvo V60 B3 R-Design8 rýchl., automatická120 kW163 k
- B4 · benzín · 145 kW (197 k) · 3 verzie
- Volvo V60 B4 Business Pro8 rýchl., automatická145 kW197 k
- Volvo V60 B4 Inscription8 rýchl., automatická145 kW197 k
- Volvo V60 B4 R-Design8 rýchl., automatická145 kW197 k
- B5 · benzín · 184 kW (250 k) · 3 verzie
- Volvo V60 B5 Business Pro8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Volvo V60 B5 Inscription8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Volvo V60 B5 R-Design8 rýchl., automatická184 kW250 k
- D3 · nafta · 110 kW (150 k) · 9 verzií
- Volvo V60 D36 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Volvo V60 D38 rýchl., automatická110 kW150 k
- Volvo V60 D3 Inscription6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Volvo V60 D3 Inscription8 rýchl., automatická110 kW150 k
- Volvo V60 D3 Momentum6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Volvo V60 D3 Momentum8 rýchl., automatická110 kW150 k
- Volvo V60 D3 Momentum Pro6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Volvo V60 D3 R-Design6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Volvo V60 D3 R-Design8 rýchl., automatická110 kW150 k
- D4 · nafta · 140 kW (190 k) · 9 verzií
- Volvo V60 D46 rýchl., manuálna140 kW190 k
- Volvo V60 D48 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 D4 Inscription6 rýchl., manuálna140 kW190 k
- Volvo V60 D4 Inscription8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 D4 Momentum6 rýchl., manuálna140 kW190 k
- Volvo V60 D4 Momentum8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 D4 Momentum Pro8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 D4 R-Design6 rýchl., manuálna140 kW190 k
- Volvo V60 D4 R-Design8 rýchl., automatická140 kW190 k
- T4 · benzín · 140 kW (190 k) · 5 verzií
- Volvo V60 T48 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 T4 Inscription8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 T4 Momentum8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 T4 Momentum Pro8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 T4 R-Design8 rýchl., automatická140 kW190 k
- T5 · benzín · 184 kW (250 k) · 4 verzie
- Volvo V60 T5 Inscription8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Volvo V60 T5 Momentum8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Volvo V60 T5 Momentum Pro8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Volvo V60 T5 R-Design8 rýchl., automatická184 kW250 k
- T6 · benzín · 228 kW (310 k) · 6 verzií
- Volvo V60 T6 AWD Inscription8 rýchl., automatická228 kW310 k
- Volvo V60 T6 AWD R-Design8 rýchl., automatická228 kW310 k
- Volvo V60 T6 Recharge AWD Business Pro8 rýchl., automatická250 kW340 k
- Volvo V60 T6 Recharge AWD Inscription8 rýchl., automatická250 kW340 k
- Volvo V60 T6 Recharge AWD Momentum Pro8 rýchl., automatická250 kW340 k
- Volvo V60 T6 Recharge AWD R-Design8 rýchl., automatická250 kW340 k
- T8 · benzín · 298 kW (405 k) · 7 verzií
- Volvo V60 T8 AWD Polestar Engineered8 rýchl., automatická298 kW405 k
- Volvo V60 T8 Recharge AWD Business Pro8 rýchl., automatická287 kW390 k
- Volvo V60 T8 Recharge AWD Inscription8 rýchl., automatická287 kW390 k
- Volvo V60 T8 Recharge AWD Momentum Pro8 rýchl., automatická287 kW390 k
- Volvo V60 T8 Recharge AWD R-Design8 rýchl., automatická287 kW390 k
- Volvo V60 T8 Twin Engine AWD Inscription8 rýchl., automatická228 kW310 k
- Volvo V60 T8 Twin Engine AWD R-Design8 rýchl., automatická228 kW310 k
Volvo V60 D4 – o aute
Volvo V60 D4, vyrábané od apríla 2018 do mája 2019, je elegantné a praktické kombi, ktoré sa vyznačuje kombináciou robustnosti, komfortu a pokročilej technológie. Tento model je súčasťou druhej generácie V60 a posúva latku v segmente stredne veľkých áut. S motorom s výkonom 140 kW (190 hp) a s naftovým pohonom ponúka V60 D4 výnimočnú rovnováhu medzi dynamikou a úspornosťou.
Pod kapotou sa nachádza 2,0-litrový štvorvalcový motor, ktorý je vybavený technológiou turbodiesel. Tento motor poskytuje dostatočný výkon na zrýchlenie a zároveň sa môže pochváliť excelentnou spotrebou paliva, čo je pre mnohých vodičov kľúčovým faktorom. S manuálnou šesťstupňovou prevodovkou si vodič môže užívať precízne radenie, ktoré zvyšuje celkový zážitok z jazdy. Prevody sú nastavené tak, aby optimalizovali výkon motora a zároveň zabezpečili nízku spotrebu, čo je pri naftových motoroch veľmi žiadané.
Dizajn Volvo V60 D4 je moderný a elegantný, s charakteristickými líniami a čistými tvarmi, ktoré sú typické pre značku Volvo. Interiér ponúka vysokú úroveň komfortu a kvality spracovania, pričom používa prémiové materiály, ktoré vytvárajú príjemnú atmosféru. Priestranný kufor s objemom až 529 litrov je ideálny na prepravu batožiny alebo nákupov, čo robí tento model praktickým spoločníkom na dlhé cesty.
Technologická výbava V60 D4 patrí medzi najlepšie vo svojej triede. Model je vybavený modernými asistentskými systémami, ako aj infotainmentom, ktorý podporuje pripojenie smartfónov a ponúka množstvo funkcií pre pohodlné ovládanie. Bezpečnostné prvky, ako je systém núdzového brzdenia a adaptívny tempomat, zvyšujú pocit bezpečia a poskytujú vodičovi istotu počas jazdy.
Celkovo je Volvo V60 D4 kombináciou výkonu, komfortu a bezpečnosti, čo z neho robí atraktívnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé a štýlové vozidlo. Je ideálne pre rodiny, ako aj pre jednotlivcov, ktorí potrebujú praktické auto na každodenné použitie, pričom si zakladajú na kvalite a prestíži značky Volvo.








