Volvo V60 T4 Inscription
vyrábané máj 2019 – máj 2020 · päťdverová, kombi · 8 rýchl., automatická · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, kombi |
|---|---|
| Prevodovka | 8 rýchl., automatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | D (stredná trieda) |
| Začiatok výroby | máj 2019 |
| Ukončenie výroby | máj 2020 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 140 kW (190 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 140 |
| Maximálny výkon (k) | 190 |
| Max. krútiaci moment | 300 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1969 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 82,0 x 93,2 mm |
| Kompresný pomer | 10,8 :1 |
| Max. výkon | 140 kW (190 k) |
| Výkon (kW) | 140 |
| Výkon (k) | 190 |
| Otáčky pri max. výkone | 5000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 300 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1700 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 220 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 7,2 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 8,4 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 5,6 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 6,6 l/100 km |
| CO2 emisie | 154 g/km |
| Energetický štítok | D |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4761 mm |
|---|---|
| Šírka | 1850 mm |
| Výška | 1433 mm |
| Rázvor | 2872 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1600 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1600 mm |
| Svetlá výška | 136 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1603 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 627 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2230 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1800 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 100 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina5
| Kapacita batožinového priestoru | 529 – 1364 l |
|---|---|
| Dĺžka min/max | 1033 mm / 1821 |
| Šírka min/max | 1038 mm / 1064 |
| Výška | 731 mm |
| Výška prahu zdvihu | 577 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 810 – 1110 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 870 – 990 mm |
| Dĺžka predného operadla | 630 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 510 mm |
| Predná vstupná výška | 520 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1510 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 600 – 930 mm |
| Zadná svetlá výška | 930 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 700 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 460 mm |
| Výška zadného sedadla | 290 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1470 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | listové pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 345 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 320 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 235/45 R18 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 235/45 R18 |
| Polomer otáčania | 11,3 m |
Bezpečnosťmá 22 · nemá 4
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Pomoc pri núdzovom brzdení | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | nie |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | nie |
| Senzor únavy | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Systém pred kolíziou | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
| Systém varovania pred kolíziou | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 18 · nemá 3
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Panoramatická strecha | za príplatok |
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | za príplatok |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | za príplatok |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetiel | nie |
| Poplašné zariadenie | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (3)
Posuvná / sklopná strecha, Xenónové svetlá, Zadné LED osvetlenie
Interiérmá 26 · nemá 3
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Elektrické nastavenie sedadiel | áno (s pamäťou) |
| Vyhrievané sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Vyhrievaný volant | za príplatok |
| Kožené čalúnenie | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | za príplatok |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (3)
Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Posuvné zadné sedadlá
Komfortmá 13 · nemá 1
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (zadné) |
| Cúvacia kamera | za príplatok |
| Parkovací automat | za príplatok |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Riadiaci obvod
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Volvo V60 (od 2018)
- B3 · benzín · 120 kW (163 k) · 5 verzií
- Volvo V60 B3 Business Pro8 rýchl., automatická120 kW163 k
- Volvo V60 B3 Inscription8 rýchl., automatická120 kW163 k
- Volvo V60 B3 Momentum8 rýchl., automatická120 kW163 k
- Volvo V60 B3 Momentum Advantage8 rýchl., automatická120 kW163 k
- Volvo V60 B3 R-Design8 rýchl., automatická120 kW163 k
- B4 · benzín · 145 kW (197 k) · 3 verzie
- Volvo V60 B4 Business Pro8 rýchl., automatická145 kW197 k
- Volvo V60 B4 Inscription8 rýchl., automatická145 kW197 k
- Volvo V60 B4 R-Design8 rýchl., automatická145 kW197 k
- B5 · benzín · 184 kW (250 k) · 3 verzie
- Volvo V60 B5 Business Pro8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Volvo V60 B5 Inscription8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Volvo V60 B5 R-Design8 rýchl., automatická184 kW250 k
- D3 · nafta · 110 kW (150 k) · 9 verzií
- Volvo V60 D36 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Volvo V60 D38 rýchl., automatická110 kW150 k
- Volvo V60 D3 Inscription6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Volvo V60 D3 Inscription8 rýchl., automatická110 kW150 k
- Volvo V60 D3 Momentum6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Volvo V60 D3 Momentum8 rýchl., automatická110 kW150 k
- Volvo V60 D3 Momentum Pro6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Volvo V60 D3 R-Design6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Volvo V60 D3 R-Design8 rýchl., automatická110 kW150 k
- D4 · nafta · 140 kW (190 k) · 9 verzií
- Volvo V60 D46 rýchl., manuálna140 kW190 k
- Volvo V60 D48 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 D4 Inscription6 rýchl., manuálna140 kW190 k
- Volvo V60 D4 Inscription8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 D4 Momentum6 rýchl., manuálna140 kW190 k
- Volvo V60 D4 Momentum8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 D4 Momentum Pro8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 D4 R-Design6 rýchl., manuálna140 kW190 k
- Volvo V60 D4 R-Design8 rýchl., automatická140 kW190 k
- T4 · benzín · 140 kW (190 k) · 5 verzií
- Volvo V60 T48 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 T4 Inscription8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 T4 Momentum8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 T4 Momentum Pro8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo V60 T4 R-Design8 rýchl., automatická140 kW190 k
- T5 · benzín · 184 kW (250 k) · 4 verzie
- Volvo V60 T5 Inscription8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Volvo V60 T5 Momentum8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Volvo V60 T5 Momentum Pro8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Volvo V60 T5 R-Design8 rýchl., automatická184 kW250 k
- T6 · benzín · 228 kW (310 k) · 6 verzií
- Volvo V60 T6 AWD Inscription8 rýchl., automatická228 kW310 k
- Volvo V60 T6 AWD R-Design8 rýchl., automatická228 kW310 k
- Volvo V60 T6 Recharge AWD Business Pro8 rýchl., automatická250 kW340 k
- Volvo V60 T6 Recharge AWD Inscription8 rýchl., automatická250 kW340 k
- Volvo V60 T6 Recharge AWD Momentum Pro8 rýchl., automatická250 kW340 k
- Volvo V60 T6 Recharge AWD R-Design8 rýchl., automatická250 kW340 k
- T8 · benzín · 298 kW (405 k) · 7 verzií
- Volvo V60 T8 AWD Polestar Engineered8 rýchl., automatická298 kW405 k
- Volvo V60 T8 Recharge AWD Business Pro8 rýchl., automatická287 kW390 k
- Volvo V60 T8 Recharge AWD Inscription8 rýchl., automatická287 kW390 k
- Volvo V60 T8 Recharge AWD Momentum Pro8 rýchl., automatická287 kW390 k
- Volvo V60 T8 Recharge AWD R-Design8 rýchl., automatická287 kW390 k
- Volvo V60 T8 Twin Engine AWD Inscription8 rýchl., automatická228 kW310 k
- Volvo V60 T8 Twin Engine AWD R-Design8 rýchl., automatická228 kW310 k
Volvo V60 T4 Inscription – o aute
Volvo V60 T4 Inscription je elegantný a štýlový model, ktorý bol vyrábaný od mája 2019 do mája 2020. Tento automobil patrí do strednej triedy a ponúka kombináciu komfortu, výkonu a moderných technológií, čo z neho robí ideálny výber pre náročných vodičov. Svojimi líniami a dizajnom odráža tradičné hodnoty značky Volvo, pričom súčasne prináša moderný a športový vzhľad.
Pod kapotou sa nachádza výkonný benzínový motor s objemom 2,0 litra a výkonom 140 kW (190 koní). Tento motor zaručuje dynamický zážitok z jazdy a dostatočnú energiu na prekonávanie rôznych terénov a situácií. Motor je kombinovaný s 8-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorá poskytuje plynulé a bezproblémové radenie. Vďaka tomu má vodič vždy k dispozícii potrebný výkon a zároveň sa môže tešiť z nízkej spotreby paliva, čo je pre moderné automobily veľmi dôležité.
V interiéri modelu V60 T4 Inscription sa nachádza množstvo prémiových materiálov, ktoré pridávajú na luxuse a pohodlí. Sedadlá sú ergonomicky tvarované a ponúkajú skvelú oporu aj pri dlhších cestách. Technologická výbava je na vysokej úrovni, pričom nechýba moderný infotainment systém s dotykovým displejom, navigáciou a pripojením na smartfóny. Bezpečnostné prvky sú samozrejmosťou, pričom Volvo je známe svojím dôrazom na ochranu pasažierov. Model V60 je vybavený rôznymi asistenčnými systémami, ako je adaptívny tempomat, systém varovania pred čelným nárazom a ďalšie.
Z hľadiska dizajnu exteriéru je Volvo V60 T4 Inscription skutočne pôsobivé. Charakteristické predné svetlá s technológiou LED a elegantný tvar karosérie vytvárajú silný dojem. Auto je dostupné v rôznych farebných variantoch, ktoré podčiarkujú jeho športový charakter a moderný vzhľad.
Celkovo je Volvo V60 T4 Inscription kombináciou výkonu, komfortu a bezpečnosti, čo z neho robí vynikajúcu voľbu pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé a štýlové vozidlo. S jeho prepracovaným dizajnom a pokročilými technológiami sa stáva ideálnym spoločníkom na cesty, či už sa jedná o každodenné dochádzanie do práce alebo dlhšie výlety.







