Všeobecne6
| Karoséria | hatchback |
|---|---|
| Počet dverí | 5 |
| Prevodovka | 6 rýchl., poloautomatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Začiatok výroby | 2010 |
| Ukončenie výroby | 2014 |
Pohon5
| Pohon nápravy | predný |
|---|---|
| Systém pohonu | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Celkový max. výkon | 115 kW (156 k) |
| Celkový max. krútiaci moment | 240 N·m |
Spaľovací motor14
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem | 1598 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 77,0 x 85,8 mm |
| Kompresný pomer | 11,0 :1 |
| Max. výkon | 115 kW (156 k) |
| Max. výkon RPM | 6000 rpm |
| Max. krútiaci moment | 240 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1400 rpm |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Typ motora | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Palivová nádrž | 60 l |
Výkon10
| Maximálna rýchlosť | 214 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 8,7 s |
| Spotreba v meste | 8,4 l/100 km |
| Spotreba v meste (prepočet na km) | 1 l = 11,9 km |
| Spotreba mimo mesta | 5,0 l/100 km |
| Spotreba mimo mesta (prepočet na km) | 1 l = 20,0 km |
| Priemerná spotreba | 6,3 l/100 km |
| Priemerná spotreba (prepočet na km) | 1 l = 15,9 km |
| CO2 emisie | 145 g/km |
| Energetická trieda | B |
Vonkajšie rozmery6
| Dĺžka | 4329 mm |
|---|---|
| Šírka | 1789 mm |
| Výška | 1489 mm |
| Rázvor | 2608 mm |
| Rozchod predných kolies | 1526 mm |
| Rozchod zadných kolies | 1519 mm |
Hmotnosti8
| Prevádzková hmotnosť | 1250 kg |
|---|---|
| Max. nosnosť | 555 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1805 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1650 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 675 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina7
| Objem kufra | 408 – 1183 l |
|---|---|
| Dĺžka min. / max. | — |
| Šírka min. / max. | — |
| Výška | — |
| Zadné dvere Š x V | — |
| Bočné dvere Š x V | — |
| Výška parapetu | 710 mm |
Vnútorné rozmery19
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 905 – 1110 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 970 – 1025 mm |
| Dĺžka predného operadla | 610 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 505 mm |
| Výška predného vstupu | 585 mm |
| Vnútorná šírka vpredu | 1470 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu / vzadu | 640 – 865 mm |
| Zadná svetlá výška | 690 mm |
| Dĺžka zadného operadla | 930 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 635 mm |
| Výška zadného sedadla | 480 mm |
| Šírka zadného sedadla | 365 mm |
| Vzdialenosť 2. a 3. radu sedadiel | 1460 mm |
| Svetlá výška 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka operadla 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka 3. radu sedadiel | — |
| Výška 3. radu sedadiel | — |
| Vnútorná šírka 3. radu sedadiel | — |
| Výška batožinového priestoru | — |
Podvozok8
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 302 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 268 mm |
| Rozmer pneumatík | 205/55 R16 |
| Polomer otáčania | 10,7 m |
Bezpečnosťmá 10 · nemá 0
| ABS | áno |
|---|---|
| Electronic Brake Distribution (EBD) | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Elektronický stabilizačný program (ESP) | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Zamknutie diferenciálu | nie |
| Crash test | 5 |
Exteriérmá 11 · nemá 2
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Strešné okno | nie |
| Panoramatické okno | nie |
| Strešné lyžiny | nie |
| Nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerovka v zrkadlách | áno |
| Denné svietenie | áno |
| Poplašné zariadenie | nie |
Nemá / neuvádza sa (2)
Xenónové svetlá, Ostrekovače svetlometov
Interiérmá 17 · nemá 1
| Nastaviteľná výška sedadiel | áno (šofér) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér a spolujazdec) |
| Športové sedadlá | nie |
| Kožený volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška / hĺbka) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Svetlo na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Senzor chladiacej kvapaliny | áno |
| Teplomer vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Navigácia | nie |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Vyhrievané sedadlá
Komfortmá 8 · nemá 0
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup | nie |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Dvojzónová klimatizácia | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Štart / stop systém | nie |
Servis a záruka3
| Údržba | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka na karosériu | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C4 (2010 – 2015)
- BlueHDi · nafta · 73 kW (99 k) · 4 verzie
- Citroën C4 BlueHDi 100 Attraction5 rýchl., manuálna73 kW99 k
- Citroën C4 BlueHDi 100 Business5 rýchl., manuálna73 kW99 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Tendance6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- e-HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 5 verzií
- Citroën C4 e-HDi 115 Business6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Exclusive6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Tendance6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Tendance6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- e-THP · benzín · 96 kW (131 k) · 5 verzií
- Citroën C4 e-THP 130 Attraction6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Business6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Collection6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Exclusive6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Tendance6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- HDi · nafta · 110 kW (150 k) · 4 verzie
- Citroën C4 HDi 150 Exclusive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 HDi 90 Attraction5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C4 HDi 90 Business5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C4 HDi 90 Tendance5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- THP · benzín · 115 kW (156 k) · 3 verzie
- Citroën C4 THP 155 Exclusive6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- Citroën C4 THP 155 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- Citroën C4 THP 155 Tendance6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- VTi · benzín · 88 kW (120 k) · 13 verzií
- Citroën C4 VTi 120 Attraction5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Collection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Exclusive5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Ligne Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Collection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Ligne Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Tendance4 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 95 Attraction5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Collection5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Ligne Business5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Tendance5 rýchl., manuálna70 kW95 k
Citroën C4 1.6 THP Exclusive – o aute
Citroën C4 1.6 THP Exclusive, vyrobený v období od roku 2010 do 2015, je fascinujúcim autom, ktoré kombinuje moderný dizajn s praktickými funkciami a výkonným motorom. Tento model je známy svojou elegantnou siluetou a dynamickými líniami, ktoré mu dodávajú športový vzhľad. Predná časť auta je charakteristická veľkou mriežkou chladiča a ostrými svetlometmi, ktoré mu dodávajú výrazný a nezabudnuteľný vzhľad.
Pod kapotou sa nachádza motor s objemom 1,6 litra, ktorý produkuje výkon 115 kW, čo zodpovedá 156 konským silám. Tento motor je vybavený technológiou THP (Turbo High Pressure), čo znamená, že je schopný poskytnúť vysoký výkon pri relatívne nízkej spotrebe paliva. Citroën C4 je vybavený 6-stupňovou poloautomatickou prevodovkou, ktorá zaručuje hladké a plynulé radenie prevodových stupňov, čím sa zvyšuje komfort jazdy. To je ideálne pre vodičov, ktorí preferujú jednoduché ovládanie bez nutnosti manuálneho radenia.
Pokiaľ ide o interiér, C4 Exclusive ponúka vysokú úroveň komfortu a luxusu. Kvalitné materiály, prepracovaný dizajn a ergonomické usporiadanie ovládacích prvkov prispievajú k príjemnej atmosfére v kabíne. Vzadu je dostatok miesta pre pasažierov, čo robí tento model vhodným aj na dlhšie cesty. Technológie, ako sú Bluetooth pripojenie, navigačný systém a kvalitný audiosystém, sú samozrejmosťou, čo zaručuje, že si jazdu budete môcť naplno vychutnať.
Bezpečnostné prvky sú ďalším dôležitým aspektom modelu C4. Auto je vybavené rôznymi asistenčnými systémami, ako sú ABS, ESP a množstvo airbagov, čím sa zvyšuje úroveň ochrany cestujúcich. Tieto prvky zabezpečujú nielen bezpečnosť, ale aj pocit istoty pri jazde.
Celkovo vzaté, Citroën C4 1.6 THP Exclusive je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu výkonu, komfortu a moderných technológií. S jeho elegantným dizajnom a kvalitným spracovaním ponúka atraktívnu alternatívu v segmente kompaktných automobilov. Tento model je ideálny pre mestských vodičov, ale aj pre tých, ktorí často cestujú na dlhšie vzdialenosti.








