Citroën C4 BlueHDi 120 Business
vyrábané november 2014 – február 2015 · päťdverová, hatchback · 6 rýchl., manuálna · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | C (nižšia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | november 2014 |
| Ukončenie výroby | február 2015 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 88 kW (120 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 88 |
| Maximálny výkon (k) | 120 |
| Max. krútiaci moment | 300 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 2 |
| Objem motora | 1560 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 75,0 x 88,3 mm |
| Kompresný pomer | — |
| Max. výkon | 88 kW (120 k) |
| Výkon (kW) | 88 |
| Výkon (k) | 120 |
| Otáčky pri max. výkone | 3500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 300 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 197 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,6 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 4,1 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 3,3 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 3,6 l/100 km |
| CO2 emisie | 93 g/km |
| Energetický štítok | C |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4329 mm |
|---|---|
| Šírka | 1789 mm |
| Výška | 1489 mm |
| Rázvor | 2608 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1526 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1519 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1180 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 640 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1820 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1550 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 635 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 55 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 408 – 1183 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 710 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 905 – 1110 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 970 – 1025 mm |
| Dĺžka predného operadla | 610 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 505 mm |
| Predná vstupná výška | 585 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1470 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 640 – 865 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 690 mm |
| Zadná svetlá výška | 930 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 635 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 480 mm |
| Výška zadného sedadla | 365 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1460 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 283 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 268 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/55 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/55 R16 |
| Polomer otáčania | 10,7 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 3,54:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,92:1 |
| 3. stupeň | 1,28:1 |
| 4. stupeň | 0,91:1 |
| 5. stupeň | 0,67:1 |
| 6. stupeň | 0,56:1 |
| Spiatočka | 3,31:1 |
| Rozvodovka | 3,74:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.100 ot./min |
Bezpečnosťmá 12 · nemá 14
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno (od 7/2014) |
Nemá / neuvádza sa (14)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 13 · nemá 8
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Panoramatická strecha | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (8)
Posuvná / sklopná strecha, Strešné lyžiny, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 21 · nemá 8
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (8)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Digitálne rádio (DAB)
Komfortmá 10 · nemá 4
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (zadné) |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Cúvacia kamera, Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C4 (2010 – 2015)
- BlueHDi · nafta · 73 kW (99 k) · 4 verzie
- Citroën C4 BlueHDi 100 Attraction5 rýchl., manuálna73 kW99 k
- Citroën C4 BlueHDi 100 Business5 rýchl., manuálna73 kW99 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Tendance6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- e-HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 5 verzií
- Citroën C4 e-HDi 115 Business6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Exclusive6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Tendance6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Tendance6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- e-THP · benzín · 96 kW (131 k) · 5 verzií
- Citroën C4 e-THP 130 Attraction6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Business6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Collection6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Exclusive6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Tendance6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- HDi · nafta · 110 kW (150 k) · 4 verzie
- Citroën C4 HDi 150 Exclusive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 HDi 90 Attraction5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C4 HDi 90 Business5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C4 HDi 90 Tendance5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- THP · benzín · 115 kW (156 k) · 3 verzie
- Citroën C4 THP 155 Exclusive6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- Citroën C4 THP 155 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- Citroën C4 THP 155 Tendance6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- VTi · benzín · 88 kW (120 k) · 13 verzií
- Citroën C4 VTi 120 Attraction5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Collection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Exclusive5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Ligne Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Collection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Ligne Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Tendance4 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 95 Attraction5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Collection5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Ligne Business5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Tendance5 rýchl., manuálna70 kW95 k
Citroën C4 BlueHDi 120 Business – o aute
Citroën C4 BlueHDi 120 Business je automobil, ktorý sa vyznačuje kombináciou moderného dizajnu, výkonnosti a hospodárnosti. Tento model bol vyrábaný medzi rokmi 2010 a 2015 a patrí do segmentu kompaktných hatchbackov. S motorom s výkonom 88 kW (120 hp) ponúka dostatočnú dynamiku pre každodenné jazdenie, pričom si zachováva nízku spotrebu paliva, čo je pre dieselové motory typické.
Motor BlueHDi, ktorý sa nachádza v tomto vozidle, je známy svojou efektivitou a ekologickými vlastnosťami. Vďaka technológii BlueHDi, ktorá zahŕňa systém selektívnej katalytickej redukcie (SCR), dosahuje C4 nízke emisie CO2, čo prispieva k jeho priaznivému vplyvu na životné prostredie. Spotreba paliva sa pohybuje okolo 4,0 až 4,5 litra na 100 km, čo robí z tohto modelu ideálnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú hospodárny automobil na dlhšie trasy.
Šestnástich rýchlostná manuálna prevodovka zaisťuje plynulé radenie a umožňuje vodičovi plne využiť potenciál motora. Jazda s týmto autom je pohodlná a stabilná, pričom Citroën sa vždy zameriaval na komfort svojich zákazníkov. C4 BlueHDi 120 Business má dobre vyladený podvozok, ktorý poskytuje výbornú manipuláciu a jazdný komfort aj na dlhších cestách.
Interiér vozidla je navrhnutý s dôrazom na praktickosť a pohodlie. Priestranná kabína ponúka dostatok miesta pre cestujúcich aj batožinu. Kvalitné materiály a ergonomické prevedenie zaručujú príjemné prostredie počas jazdy. V štandardnej výbave sa nachádzajú moderné technológie, ako napríklad multimediálny systém a bezpečnostné prvky, ktoré zvyšujú úroveň komfortu a ochrany.
C4 BlueHDi 120 Business je ideálnou voľbou pre firmy a profesionálov, ktorí potrebujú spoľahlivé a ekonomické vozidlo s nízkymi prevádzkovými nákladmi. S svojou kombináciou výkonu, úspornosti a komfortu predstavuje tento model atraktívnu alternatívu na trhu kompaktných áut. Nielenže ponúka príjemné jazdné vlastnosti, ale aj moderný dizajn, ktorý si získava pozornosť na cestách. Citroën C4 BlueHDi 120 Business je teda vozidlo, ktoré splní očakávania aj náročnejších vodičov.







