Citroën C4 VTi 95 Attraction
vyrábané október 2010 – január 2014 · päťdverová, hatchback · 5 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | C (nižšia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | október 2010 |
| Ukončenie výroby | január 2014 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 70 kW (95 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 70 |
| Maximálny výkon (k) | 95 |
| Max. krútiaci moment | 135 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1397 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 77,0 x 75,0 mm |
| Kompresný pomer | 11,0 :1 |
| Max. výkon | 70 kW (95 k) |
| Výkon (kW) | 70 |
| Výkon (k) | 95 |
| Otáčky pri max. výkone | 6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 135 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4000 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 182 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,9 s |
| Monitor spotreby | 6,4 l/100 km (2) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 8,2 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,9 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 6,1 l/100 km |
| CO2 emisie | 140 g/km |
| Energetický štítok | E |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4329 mm |
|---|---|
| Šírka | 1789 mm |
| Výška | 1489 mm |
| Rázvor | 2608 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1536 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1529 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1175 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 545 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1720 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1450 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 635 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 408 – 1183 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 710 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 905 – 1110 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 970 – 1025 mm |
| Dĺžka predného operadla | 610 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 505 mm |
| Predná vstupná výška | 585 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1470 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 640 – 865 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 690 mm |
| Zadná svetlá výška | 930 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 635 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 480 mm |
| Výška zadného sedadla | 365 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1460 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 266 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 249 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 195/65 R15 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 195/65 R15 |
| Polomer otáčania | 10,7 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 3,46:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,87:1 |
| 3. stupeň | 1,29:1 |
| 4. stupeň | 0,95:1 |
| 5. stupeň | 0,75:1 |
| Spiatočka | 3,33:1 |
| Rozvodovka | 4,93:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 3.700 ot./min |
Bezpečnosťmá 11 · nemá 15
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
Nemá / neuvádza sa (15)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 6 · nemá 15
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (15)
Hliníkové disky, Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Predné hmlové svetlá, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 13 · nemá 16
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | za príplatok |
| Zvukový vstup | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (16)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Digitálne rádio (DAB), Ovládacie prvky pre audio na volante, Navigácia, Bluetooth
Komfortmá 6 · nemá 8
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
Nemá / neuvádza sa (8)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C4 (2010 – 2015)
- BlueHDi · nafta · 73 kW (99 k) · 4 verzie
- Citroën C4 BlueHDi 100 Attraction5 rýchl., manuálna73 kW99 k
- Citroën C4 BlueHDi 100 Business5 rýchl., manuálna73 kW99 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Tendance6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- e-HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 5 verzií
- Citroën C4 e-HDi 115 Business6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Exclusive6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Tendance6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Tendance6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- e-THP · benzín · 96 kW (131 k) · 5 verzií
- Citroën C4 e-THP 130 Attraction6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Business6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Collection6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Exclusive6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Tendance6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- HDi · nafta · 110 kW (150 k) · 4 verzie
- Citroën C4 HDi 150 Exclusive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 HDi 90 Attraction5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C4 HDi 90 Business5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C4 HDi 90 Tendance5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- THP · benzín · 115 kW (156 k) · 3 verzie
- Citroën C4 THP 155 Exclusive6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- Citroën C4 THP 155 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- Citroën C4 THP 155 Tendance6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- VTi · benzín · 88 kW (120 k) · 13 verzií
- Citroën C4 VTi 120 Attraction5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Collection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Exclusive5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Ligne Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Collection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Ligne Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Tendance4 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 95 Attraction5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Collection5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Ligne Business5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Tendance5 rýchl., manuálna70 kW95 k
Citroën C4 VTi 95 Attraction – o aute
Citroën C4 VTi 95 Attraction je kompaktné osobné auto, ktoré sa vyrábalo od októbra 2010 do januára 2014. Tento model patrí do druhej generácie modelu C4 a je známy svojím moderným dizajnom a pohodlným interiérom. C4 VTi 95 je vybavený benzínovým motorom s objemom 1,6 litra, ktorý ponúka výkon 70 kW (95 koní). Tento motor je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú auto s dobrým pomerom výkonu a spotreby paliva.
Motor C4 VTi 95 je spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá umožňuje plynulé a presné radenie. Jazdné vlastnosti tohto modelu sú veľmi uspokojivé, čo prispieva k pohodlnému a bezpečnému jazdeniu. C4 VTi 95 sa vyznačuje dobrým záberom a agilným správaním na cestách, čo z neho robí ideálne auto pre mestské jazdenie, ale aj na dlhšie trasy.
Dizajn Citroënu C4 VTi 95 Attraction je moderný a atraktívny, s hladkými líniami a výraznou prednou maskou. Interiér auta je priestranný a ponúka pohodlné sedenie pre cestujúcich. Kvalita použitých materiálov je na dobrej úrovni, čo prispieva k celkovému komfortu. Palubná doska je prehľadná a intuitívna, takže ovládanie všetkých funkcií je jednoduché a pohodlné.
Bezpečnostné prvky sú v tomto modeli na vysokej úrovni. Citroën C4 VTi 95 je vybavený rôznymi systémami, ako sú ABS, EBD a ESC, ktoré zvyšujú stabilitu a bezpečnosť vozidla pri jazde. Okrem toho sú v aute dostupné aj airbagy a ďalšie ochranné prvky, ktoré chránia vodiča a pasažierov.
V oblasti spotreby paliva sa Citroën C4 VTi 95 môže pochváliť veľmi priaznivými hodnotami. Priemerná spotreba sa pohybuje okolo 5,7 litra na 100 km, čo je veľmi ekonomické pre benzínové vozidlo. To robí z tohto modelu skvelú voľbu pre tých, ktorí hľadajú úsporné a efektívne auto pre každodenné použitie.
Celkovo je Citroën C4 VTi 95 Attraction skvelým autom, ktoré kombinuje pohodlie, bezpečnosť a ekonomickosť. Svojim moderným dizajnom a praktickými vlastnosťami osloví široké spektrum zákazníkov, od mladých rodín až po jednotlivcov, ktorí potrebujú spoľahlivé a štýlové vozidlo.







