Citroën C4 VTi 120 LPG Tendance
vyrábané júl 2011 – júl 2013 · päťdverová, hatchback · 5 rýchl., manuálna · LPG / benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | C (nižšia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | júl 2011 |
| Ukončenie výroby | júl 2013 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | LPG / benzín |
| Výkon | 88 kW (120 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 88 |
| Maximálny výkon (k) | 120 |
| Max. krútiaci moment | 160 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1598 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 77,0 x 85,8 mm |
| Kompresný pomer | 11,0 :1 |
| Max. výkon | 88 kW (120 k) |
| Výkon (kW) | 88 |
| Výkon (k) | 120 |
| Otáčky pri max. výkone | 6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 160 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4200 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 58 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 193 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,8 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 12,0 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 6,7 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 8,7 l/100 km |
| CO2 emisie | 135 g/km |
| Energetický štítok | D |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4329 mm |
|---|---|
| Šírka | 1789 mm |
| Výška | 1489 mm |
| Rázvor | 2608 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1526 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1519 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1290 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 475 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1765 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1550 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 640 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 408 – 1183 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 710 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 905 – 1110 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 970 – 1025 mm |
| Dĺžka predného operadla | 610 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 505 mm |
| Predná vstupná výška | 585 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1470 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 640 – 865 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 690 mm |
| Zadná svetlá výška | 930 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 635 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 480 mm |
| Výška zadného sedadla | 365 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1460 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 283 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 249 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/55 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/55 R16 |
| Polomer otáčania | 10,7 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 3,45:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,87:1 |
| 3. stupeň | 1,29:1 |
| 4. stupeň | 0,95:1 |
| 5. stupeň | 0,74:1 |
| Spiatočka | 3,33:1 |
| Rozvodovka | 4,76:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 3.550 ot./min |
Bezpečnosťmá 11 · nemá 15
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
Nemá / neuvádza sa (15)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 13 · nemá 8
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | za príplatok |
| Panoramatická strecha | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | nie |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | nie |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (8)
Posuvná / sklopná strecha, Strešné lyžiny, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 20 · nemá 9
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (9)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Digitálne rádio (DAB), Navigácia
Komfortmá 8 · nemá 6
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | nie |
Nemá / neuvádza sa (6)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C4 (2010 – 2015)
- BlueHDi · nafta · 73 kW (99 k) · 4 verzie
- Citroën C4 BlueHDi 100 Attraction5 rýchl., manuálna73 kW99 k
- Citroën C4 BlueHDi 100 Business5 rýchl., manuálna73 kW99 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Tendance6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- e-HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 5 verzií
- Citroën C4 e-HDi 115 Business6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Exclusive6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Tendance6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Tendance6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- e-THP · benzín · 96 kW (131 k) · 5 verzií
- Citroën C4 e-THP 130 Attraction6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Business6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Collection6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Exclusive6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Tendance6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- HDi · nafta · 110 kW (150 k) · 4 verzie
- Citroën C4 HDi 150 Exclusive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 HDi 90 Attraction5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C4 HDi 90 Business5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C4 HDi 90 Tendance5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- THP · benzín · 115 kW (156 k) · 3 verzie
- Citroën C4 THP 155 Exclusive6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- Citroën C4 THP 155 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- Citroën C4 THP 155 Tendance6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- VTi · benzín · 88 kW (120 k) · 13 verzií
- Citroën C4 VTi 120 Attraction5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Collection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Exclusive5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Ligne Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Collection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Ligne Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Tendance4 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 95 Attraction5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Collection5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Ligne Business5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Tendance5 rýchl., manuálna70 kW95 k
Citroën C4 VTi 120 LPG Tendance – o aute
Citroen C4 VTi 120 LPG Tendance je automobil, ktorý sa vyrábal od júla 2011 do júla 2013. Tento model sa vyznačuje svojím moderným dizajnom a komfortom, ktorý ponúka. C4 VTi 120 je vybavený benzínovým motorom s výkonom 88 kW, čo zodpovedá približne 120 konským silám. Tento motor je známy svojou efektívnosťou a spoľahlivosťou, čo robí z tohto modelu výbornú voľbu pre každodenné jazdenie.
Citroen C4 VTi 120 je vybavený 5-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá umožňuje plynulé radenie prevodov a prispieva k dynamickému zážitku z jazdy. Motor je navrhnutý tak, aby poskytoval dostatočný výkon pri zachovaní nízkej spotreby paliva, čo je obzvlášť výhodné pre tých, ktorí hľadajú ekonomické riešenie na dlhšie jazdy. Kombinácia LPG a benzínu zaručuje nižšie emisie CO2, čo je pozitívne pre životné prostredie.
Dizajn Citroenu C4 VTi 120 je elegantný a moderný, so výraznými líniami a robustným vzhľadom. Interiér vozidla je priestranný a pohodlný, s kvalitnými materiálmi a precíznym spracovaním. Sedadlá sú ergonomicky navrhnuté, čo zaručuje komfort aj pri dlhších cestách. C4 Tendance ponúka množstvo technických vychytávok, ako sú kvalitný audiosystém, klimatizácia a rôzne bezpečnostné prvky, ktoré zvyšujú pohodlie a bezpečnosť jazdy.
Pokiaľ ide o jazdné vlastnosti, Citroen C4 VTi 120 sa vyznačuje stabilitou a pohodlným ovládaním. Zavesenie kolies je navrhnuté tak, aby absorbovalo nerovnosti na ceste, čím sa zvyšuje komfort pasažierov. Automobil sa ľahko ovláda aj v mestských podmienkach, a to vďaka jeho kompaktným rozmerom a dobrej manévrovateľnosti.
Celkovo je Citroen C4 VTi 120 LPG Tendance výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu moderného dizajnu, komfortu a efektívnosti. Je to automobil, ktorý dokáže splniť očakávania širokého spektra vodičov, či už ide o rodiny, alebo jednotlivcov, ktorí hľadajú spoľahlivé vozidlo na každodenné jazdenie.







