Všeobecne6
| Karoséria | hatchback |
|---|---|
| Počet dverí | 5 |
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Začiatok výroby | 2011 |
| Ukončenie výroby | 2013 |
Pohon5
| Pohon nápravy | predný |
|---|---|
| Systém pohonu | spaľovací motor |
| Palivo | LPG |
| Celkový max. výkon | 88 kW (120 k) |
| Celkový max. krútiaci moment | 160 N·m |
Spaľovací motor14
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem | 1598 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 77,0 x 85,8 mm |
| Kompresný pomer | 11,0 :1 |
| Max. výkon | 88 kW (120 k) |
| Max. výkon RPM | 6000 rpm |
| Max. krútiaci moment | 160 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4200 rpm |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Typ motora | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Palivová nádrž | 58 l |
Výkon10
| Maximálna rýchlosť | 193 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,8 s |
| Spotreba v meste | 12,0 l/100 km |
| Spotreba v meste (prepočet na km) | 1 l = 8,3 km |
| Spotreba mimo mesta | 6,7 l/100 km |
| Spotreba mimo mesta (prepočet na km) | 1 l = 14,9 km |
| Priemerná spotreba | 8,7 l/100 km |
| Priemerná spotreba (prepočet na km) | 1 l = 11,5 km |
| CO2 emisie | 135 g/km |
| Energetická trieda | B |
Vonkajšie rozmery6
| Dĺžka | 4329 mm |
|---|---|
| Šírka | 1789 mm |
| Výška | 1489 mm |
| Rázvor | 2608 mm |
| Rozchod predných kolies | 1526 mm |
| Rozchod zadných kolies | 1519 mm |
Hmotnosti8
| Prevádzková hmotnosť | 1290 kg |
|---|---|
| Max. nosnosť | 475 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1765 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1550 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 640 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina7
| Objem kufra | 408 – 1183 l |
|---|---|
| Dĺžka min. / max. | — |
| Šírka min. / max. | — |
| Výška | — |
| Zadné dvere Š x V | — |
| Bočné dvere Š x V | — |
| Výška parapetu | 710 mm |
Vnútorné rozmery19
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 905 – 1110 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 970 – 1025 mm |
| Dĺžka predného operadla | 610 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 505 mm |
| Výška predného vstupu | 585 mm |
| Vnútorná šírka vpredu | 1470 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu / vzadu | 640 – 865 mm |
| Zadná svetlá výška | 690 mm |
| Dĺžka zadného operadla | 930 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 635 mm |
| Výška zadného sedadla | 480 mm |
| Šírka zadného sedadla | 365 mm |
| Vzdialenosť 2. a 3. radu sedadiel | 1460 mm |
| Svetlá výška 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka operadla 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka 3. radu sedadiel | — |
| Výška 3. radu sedadiel | — |
| Vnútorná šírka 3. radu sedadiel | — |
| Výška batožinového priestoru | — |
Podvozok8
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 283 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 249 mm |
| Rozmer pneumatík | 205/55 R16 |
| Polomer otáčania | 10,7 m |
Bezpečnosťmá 10 · nemá 0
| ABS | áno |
|---|---|
| Electronic Brake Distribution (EBD) | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Elektronický stabilizačný program (ESP) | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Zamknutie diferenciálu | nie |
| Crash test | 5 |
Exteriérmá 9 · nemá 2
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Strešné okno | nie |
| Strešné lyžiny | nie |
| Nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Xenónové svetlá | nie |
| Denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetlometov | nie |
| Poplašné zariadenie | nie |
Nemá / neuvádza sa (2)
Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Smerovka v zrkadlách
Interiérmá 19 · nemá 0
| Nastaviteľná výška sedadiel | áno (šofér) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér a spolujazdec) |
| Vyhrievané sedadlá | nie |
| Športové sedadlá | nie |
| Kožený volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška / hĺbka) |
| Kožené sedadlá | nie |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Svetlo na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Senzor chladiacej kvapaliny | áno |
| Teplomer vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Navigácia | nie |
| Bluetooth | áno |
Komfortmá 7 · nemá 1
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup | nie |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Dvojzónová klimatizácia | áno |
| Štart / stop systém | nie |
Nemá / neuvádza sa (1)
Parkovacie senzory
Servis a záruka3
| Údržba | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka na karosériu | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C4 (2010 – 2015)
- BlueHDi · nafta · 73 kW (99 k) · 4 verzie
- Citroën C4 BlueHDi 100 Attraction5 rýchl., manuálna73 kW99 k
- Citroën C4 BlueHDi 100 Business5 rýchl., manuálna73 kW99 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Tendance6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- e-HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 5 verzií
- Citroën C4 e-HDi 115 Business6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Exclusive6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Tendance6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Tendance6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- e-THP · benzín · 96 kW (131 k) · 5 verzií
- Citroën C4 e-THP 130 Attraction6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Business6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Collection6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Exclusive6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Tendance6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- HDi · nafta · 110 kW (150 k) · 4 verzie
- Citroën C4 HDi 150 Exclusive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 HDi 90 Attraction5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C4 HDi 90 Business5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C4 HDi 90 Tendance5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- THP · benzín · 115 kW (156 k) · 3 verzie
- Citroën C4 THP 155 Exclusive6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- Citroën C4 THP 155 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- Citroën C4 THP 155 Tendance6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- VTi · benzín · 88 kW (120 k) · 13 verzií
- Citroën C4 VTi 120 Attraction5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Collection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Exclusive5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Ligne Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Collection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Ligne Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Tendance4 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 95 Attraction5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Collection5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Ligne Business5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Tendance5 rýchl., manuálna70 kW95 k
Citroën C4 1.6 VTi LPG Tendance – o aute
Citroën C4 1.6 VTi LPG Tendance, vyrobený v období rokov 2010 až 2015, je výnimočný automobil, ktorý sa vyznačuje kombináciou moderného dizajnu, praktických funkcií a ekológie. Tento model je poháňaný motorom s výkonom 88 kW (120 hp), čo mu poskytuje dostatočnú dynamiku a výkon pre každodenné jazdy, ako aj na dlhšie trasy. Motor je vybavený systémom LPG, ktorý predstavuje alternatívny zdroj paliva, čím sa výrazne znižujú emisie CO2 a prevádzkové náklady na palivo, čo je v súčasnej dobe čoraz dôležitejšie.
Vzhľad exteriéru Citroënu C4 je moderný a elegantný, so športovými líniami a charakteristickými svetlometmi, ktoré dodávajú autu dynamický vzhľad. Predná maska a tvar karosérie sú navrhnuté tak, aby zlepšili aerodynamiku a prispejú k lepšiemu výkonu vozidla. C4 je k dispozícii v rôznych farbách, čo umožňuje majiteľom prispôsobiť si auto podľa svojich preferencií.
Interiér C4 je priestranný a pohodlný, s dostatočným miestom pre všetkých cestujúcich. Kvalitné materiály, ergonomicky tvarované sedadlá a moderné technológie robia z jazdy príjemný zážitok. Palubná doska je prehľadná a intuitívna, pričom mnohé funkcie sú ovládané jednoduchými tlačidlami či dotykovým displejom. Vybavenie modelu Tendance zahŕňa množstvo komfortných a bezpečnostných prvkov, ako sú klimatizácia, elektrické okná, centrálne zamykanie a systém ABS.
Citroën C4 1.6 VTi LPG Tendance je tiež praktický, čo sa týka úložných priestorov a objemu batožinového priestoru. S jeho objemom sa pohodlne prepraví všetko, čo potrebujete na víkendový výlet alebo každodenné nákupy. Rovnako je aj jazdný komfort na vysokej úrovni, s výborným odpružením a stabilitou na ceste, čo prispieva k bezpečnej jazde.
Vďaka svojim vlastnostiam a nízkym prevádzkovým nákladom je Citroën C4 1.6 VTi LPG Tendance ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé a ekonomické auto s ekologickým aspektom. Jeho kombinácia výkonu, úspornosti a komfortu ho robí obľúbeným medzi širokým spektrom vodičov.








