Všeobecne6
| Karoséria | hatchback |
|---|---|
| Počet dverí | 5 |
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Začiatok výroby | 2010 |
| Ukončenie výroby | 2014 |
Pohon5
| Pohon nápravy | predný |
|---|---|
| Systém pohonu | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Celkový max. výkon | 88 kW (120 k) |
| Celkový max. krútiaci moment | 160 N·m |
Spaľovací motor14
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem | 1598 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 77,0 x 85,8 mm |
| Kompresný pomer | 11,0 :1 |
| Max. výkon | 88 kW (120 k) |
| Max. výkon RPM | 6000 rpm |
| Max. krútiaci moment | 160 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4200 rpm |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Typ motora | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Palivová nádrž | 60 l |
Výkon10
| Maximálna rýchlosť | 193 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,8 s |
| Spotreba v meste | 8,8 l/100 km |
| Spotreba v meste (prepočet na km) | 1 l = 11,4 km |
| Spotreba mimo mesta | 4,7 l/100 km |
| Spotreba mimo mesta (prepočet na km) | 1 l = 21,3 km |
| Priemerná spotreba | 6,2 l/100 km |
| Priemerná spotreba (prepočet na km) | 1 l = 16,1 km |
| CO2 emisie | 143 g/km |
| Energetická trieda | B |
Vonkajšie rozmery6
| Dĺžka | 4329 mm |
|---|---|
| Šírka | 1789 mm |
| Výška | 1489 mm |
| Rázvor | 2608 mm |
| Rozchod predných kolies | 1526 mm |
| Rozchod zadných kolies | 1519 mm |
Hmotnosti8
| Prevádzková hmotnosť | 1180 kg |
|---|---|
| Max. nosnosť | 585 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1765 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1550 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 640 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina7
| Objem kufra | 408 – 1183 l |
|---|---|
| Dĺžka min. / max. | — |
| Šírka min. / max. | — |
| Výška | — |
| Zadné dvere Š x V | — |
| Bočné dvere Š x V | — |
| Výška parapetu | 710 mm |
Vnútorné rozmery19
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 905 – 1110 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 970 – 1025 mm |
| Dĺžka predného operadla | 610 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 505 mm |
| Výška predného vstupu | 585 mm |
| Vnútorná šírka vpredu | 1470 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu / vzadu | 640 – 865 mm |
| Zadná svetlá výška | 690 mm |
| Dĺžka zadného operadla | 930 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 635 mm |
| Výška zadného sedadla | 480 mm |
| Šírka zadného sedadla | 365 mm |
| Vzdialenosť 2. a 3. radu sedadiel | 1460 mm |
| Svetlá výška 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka operadla 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka 3. radu sedadiel | — |
| Výška 3. radu sedadiel | — |
| Vnútorná šírka 3. radu sedadiel | — |
| Výška batožinového priestoru | — |
Podvozok8
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 283 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 249 mm |
| Rozmer pneumatík | 205/55 R16 |
| Polomer otáčania | 10,7 m |
Bezpečnosťmá 10 · nemá 0
| ABS | áno |
|---|---|
| Electronic Brake Distribution (EBD) | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Elektronický stabilizačný program (ESP) | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Zamknutie diferenciálu | nie |
| Crash test | 5 |
Exteriérmá 9 · nemá 2
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Strešné okno | nie |
| Strešné lyžiny | nie |
| Nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Xenónové svetlá | nie |
| Denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetlometov | nie |
| Poplašné zariadenie | nie |
Nemá / neuvádza sa (2)
Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Smerovka v zrkadlách
Interiérmá 19 · nemá 0
| Nastaviteľná výška sedadiel | áno (šofér) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér a spolujazdec) |
| Vyhrievané sedadlá | nie |
| Športové sedadlá | nie |
| Kožený volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška / hĺbka) |
| Kožené sedadlá | nie |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Svetlo na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Senzor chladiacej kvapaliny | áno |
| Teplomer vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Navigácia | nie |
| Bluetooth | áno |
Komfortmá 7 · nemá 1
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup | nie |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Dvojzónová klimatizácia | áno |
| Štart / stop systém | nie |
Nemá / neuvádza sa (1)
Parkovacie senzory
Servis a záruka3
| Údržba | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka na karosériu | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C4 (2010 – 2015)
- BlueHDi · nafta · 73 kW (99 k) · 4 verzie
- Citroën C4 BlueHDi 100 Attraction5 rýchl., manuálna73 kW99 k
- Citroën C4 BlueHDi 100 Business5 rýchl., manuálna73 kW99 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Tendance6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- e-HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 5 verzií
- Citroën C4 e-HDi 115 Business6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Exclusive6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Tendance6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Tendance6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- e-THP · benzín · 96 kW (131 k) · 5 verzií
- Citroën C4 e-THP 130 Attraction6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Business6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Collection6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Exclusive6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 e-THP 130 Tendance6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- HDi · nafta · 110 kW (150 k) · 4 verzie
- Citroën C4 HDi 150 Exclusive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 HDi 90 Attraction5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C4 HDi 90 Business5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C4 HDi 90 Tendance5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- THP · benzín · 115 kW (156 k) · 3 verzie
- Citroën C4 THP 155 Exclusive6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- Citroën C4 THP 155 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- Citroën C4 THP 155 Tendance6 rýchl., poloautomatická115 kW156 k
- VTi · benzín · 88 kW (120 k) · 13 verzií
- Citroën C4 VTi 120 Attraction5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Collection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Exclusive5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Ligne Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Collection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Ligne Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 LPG Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Tendance4 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 120 Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 VTi 95 Attraction5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Collection5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Ligne Business5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C4 VTi 95 Tendance5 rýchl., manuálna70 kW95 k
Citroën C4 1.6 VTi Tendance – o aute
Citroën C4 1.6 VTi Tendance, vyrobený v období rokov 2010 až 2015, je atraktívny hatchback, ktorý sa vyznačuje moderným dizajnom a komfortom. Tento model je vybavený benzínovým motorom s výkonom 88 kW (120 hp), čo mu poskytuje dostatočnú dynamiku pre bežné jazdenie v meste aj na diaľnici. Jeho 5-stupňová manuálna prevodovka umožňuje plynulé a presné radenie, pričom vodiči ocenia aj jednoduché ovládanie.
Dizajn Citroënu C4 je veľmi pôsobivý, s elegantnými krivkami a modernými líniami, ktoré mu dodávajú športový vzhľad. Predná časť vozidla je charakteristická výraznou maskou chladiča a štíhlymi svetlometmi, ktoré mu dodávajú dynamický výraz. Vo vnútri je interiér veľmi priestranný a pohodlný, s kvalitnými materiálmi a premysleným usporiadaním ovládacích prvkov. Sedadlá sú ergonomicky tvarované a ponúkajú dobrú oporu aj na dlhších trasách.
Citroën C4 1.6 VTi Tendance sa pýši aj bohatou výbavou. Medzi štandardné vybavenie patrí klimatizácia, elektrické ovládanie okien, centrálne zamykanie a rádio s CD prehrávačom. V závislosti od konkrétneho vybavenia môžu byť k dispozícii aj pokročilejšie technológie, ako napríklad navigačný systém, Bluetooth pripojenie a parkovacie senzory.
Dynamika jazdy tohto modelu je veľmi dobrá, pričom motor poskytuje dostatok sily na akceleráciu a bezproblémové predbiehanie. Spotreba paliva je na slušnej úrovni, čo robí z C4 výhodnú voľbu pre tých, ktorí hľadajú ekonomické a praktické vozidlo. V kombinovanom cykle sa spotreba pohybuje okolo 6,5 litra na 100 km, čo je v tejto triede veľmi konkurencieschopné.
Bezpečnosť je ďalším silným aspektom tohto modelu. Citroën C4 bol vybavený viacerými bezpečnostnými systémami, ako sú ABS, ESP a množstvo airbagov, ktoré zaisťujú ochranu pasažierov v prípade nehody. V celkovom zhodnotení je Citroën C4 1.6 VTi Tendance výborným autom pre rodiny aj jednotlivcov, ktorí hľadajú komfort, štýl a spoľahlivosť v jednom.








