Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Attraction
vyrábané jún 2013 – november 2014 · päťdverová, viacúčelová · 6 rýchl., poloautomatická · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, viacúčelová |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., poloautomatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | jún 2013 |
| Ukončenie výroby | november 2014 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 68 kW (92 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 68 |
| Maximálny výkon (k) | 92 |
| Max. krútiaci moment | 230 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 2 |
| Objem motora | 1560 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 75,0 x 88,3 mm |
| Kompresný pomer | 16,0 :1 |
| Max. výkon | 68 kW (92 k) |
| Výkon (kW) | 68 |
| Výkon (k) | 92 |
| Otáčky pri max. výkone | 4000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 230 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 55 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 175 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 13,7 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 4,2 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 3,5 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 3,8 l/100 km |
| CO2 emisie | 98 g/km |
| Energetický štítok | C |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4428 mm |
|---|---|
| Šírka | 1826 mm |
| Výška | 1610 mm |
| Rázvor | 2785 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1573 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1576 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1264 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 676 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1940 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1400 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 680 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 70 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 537 – 1709 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 600 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 940 – 1140 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 960 – 1045 mm |
| Dĺžka predného operadla | 660 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 520 mm |
| Predná vstupná výška | 590 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1440 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 670 – 980 mm |
| Zadná svetlá výška | 960 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 590 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 470 mm |
| Výška zadného sedadla | 380 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1425 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 283 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 268 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/60 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/60 R16 |
| Polomer otáčania | 10,8 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 3,54:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,92:1 |
| 3. stupeň | 1,32:1 |
| 4. stupeň | 0,98:1 |
| 5. stupeň | 0,76:1 |
| 6. stupeň | 0,60:1 |
| Spiatočka | 3,58:1 |
| Rozvodovka | 3,74:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.200 ot./min |
Bezpečnosťmá 13 · nemá 13
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
Nemá / neuvádza sa (13)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 7 · nemá 14
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Predné hmlové svetlá | za príplatok |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (14)
Hliníkové disky, Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 15 · nemá 14
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (14)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Ukazovateľ teploty chladiacej vody, Digitálne rádio (DAB), Navigácia
Komfortmá 10 · nemá 4
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Riadiaci obvod, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C4 Picasso (2013 – 2016)
- BlueHDi · nafta · 88 kW (120 k) · 20 verzií
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Business6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Eco Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Exclusive6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Exclusive6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Intensive6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Intensive6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Tendance6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Tendance6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Business6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Exclusive6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Exclusive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Exclusive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Intensive6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Intensive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Intensive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Tendance6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Tendance6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- e-HDi · nafta · 85 kW (115 k) · 11 verzií
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Business6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Business6 rýchl., poloautomatická85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Exclusive6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Exclusive6 rýchl., poloautomatická85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Intensive6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Intensive6 rýchl., poloautomatická85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Tendance6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Tendance6 rýchl., poloautomatická85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Attraction6 rýchl., poloautomatická68 kW92 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Intensive6 rýchl., poloautomatická68 kW92 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Tendance6 rýchl., poloautomatická68 kW92 k
- e-THP · benzín · 121 kW (165 k) · 3 verzie
- Citroën C4 Picasso e-THP 165 Business6 rýchl., automatická121 kW165 k
- Citroën C4 Picasso e-THP 165 Exclusive6 rýchl., automatická121 kW165 k
- Citroën C4 Picasso e-THP 165 Intensive6 rýchl., automatická121 kW165 k
- PureTech · benzín · 96 kW (131 k) · 6 verzií
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Attraction6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Business6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Exclusive6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Intensive6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Selection6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Tendance6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- THP · benzín · 115 kW (156 k) · 4 verzie
- Citroën C4 Picasso THP 155 Business6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C4 Picasso THP 155 Exclusive6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C4 Picasso THP 155 Intensive6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C4 Picasso THP 155 Tendance6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- VTi · benzín · 88 kW (120 k) · 4 verzie
- Citroën C4 Picasso VTi 120 Attraction5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso VTi 120 Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso VTi 120 Intensive5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso VTi 120 Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Attraction – o aute
Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Attraction je moderné rodinné MPV, ktoré sa na trhu objavilo medzi rokmi 2013 a 2016. Tento model je známy svojím inovatívnym dizajnom a praktickými vlastnosťami, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo jednotlivcov, ktorí potrebujú dostatok priestoru a komfortu počas cestovania.
Pod kapotou sa nachádza naftový motor s výkonom 68 kW (92 koní), ktorý je známy svojou efektívnosťou a nízkou spotrebou paliva. Tento motor je vybavený systémom e-HDi, ktorý prispieva k zníženiu emisií a zlepšeniu palivovej účinnosti. Vďaka tomu je C4 Picasso e-HDi 90 Attraction ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa zaujímajú o ekologickejšie možnosti dopravy, ale zároveň nechcú obetovať výkon a jazdné vlastnosti.
Jedným z hlavných rysov tohto modelu je jeho 6-stupňová poloautomatická prevodovka, ktorá zaisťuje plynulé a pohodlné radenie prevodových stupňov. To prispieva k príjemnej jazde v mestskom prostredí, ako aj na diaľniciach. Prevodovka je navrhnutá tak, aby maximalizovala efektivitu motora a minimalizovala spotrebu paliva, čo je v súlade s trendom moderných automobilov.
Interiér Citroënu C4 Picasso je priestranný a veľmi pohodlný. Vďaka inteligentnému usporiadaniu sedadiel a veľkému batožinovému priestoru je ideálny na dlhé cestovanie s rodinou alebo priateľmi. Vnútorné materiály sú kvalitné a príjemné na dotyk, čo zvyšuje celkový komfort. Model je tiež vybavený rôznymi technológiami a bezpečnostnými prvkami, ktoré zaručujú príjemné a bezpečné cestovanie.
Exteriér C4 Picasso je charakteristický svojím moderným a dynamickým vzhľadom. Aerodynamické línie a výrazné svetlomety mu dodávajú športový vzhľad. Tento model je dostupný v rôznych farbách, čo umožňuje prispôsobiť ho individuálnemu vkusu majiteľa.
Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Attraction je teda vozidlo, ktoré kombinuje pohodlie, efektívnosť a praktickosť. Je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú spoľahlivý a ekonomický automobil pre každodenné používanie, ale aj na dlhšie výlety. S jeho kombináciou výkonu, úsporného motora a kvalitného vybavenia sa stáva atraktívnou voľbou na trhu automobilov.







