Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Intensive
vyrábané jún 2013 – november 2014 · päťdverová, viacúčelová · 6 rýchl., poloautomatická · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, viacúčelová |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., poloautomatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | jún 2013 |
| Ukončenie výroby | november 2014 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 68 kW (92 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 68 |
| Maximálny výkon (k) | 92 |
| Max. krútiaci moment | 230 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 2 |
| Objem motora | 1560 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 75,0 x 88,3 mm |
| Kompresný pomer | 16,0 :1 |
| Max. výkon | 68 kW (92 k) |
| Výkon (kW) | 68 |
| Výkon (k) | 92 |
| Otáčky pri max. výkone | 4000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 230 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 55 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 175 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 13,7 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 4,2 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 3,5 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 3,8 l/100 km |
| CO2 emisie | 98 g/km |
| Energetický štítok | C |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4428 mm |
|---|---|
| Šírka | 1826 mm |
| Výška | 1610 mm |
| Rázvor | 2785 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1573 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1576 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1264 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 676 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1940 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1400 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 680 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 70 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 537 – 1709 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 600 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 940 – 1140 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 960 – 1045 mm |
| Dĺžka predného operadla | 660 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 520 mm |
| Predná vstupná výška | 590 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1440 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 670 – 980 mm |
| Zadná svetlá výška | 960 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 590 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 470 mm |
| Výška zadného sedadla | 380 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1425 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 283 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 268 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/60 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/60 R16 |
| Polomer otáčania | 10,8 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 3,54:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,92:1 |
| 3. stupeň | 1,32:1 |
| 4. stupeň | 0,98:1 |
| 5. stupeň | 0,76:1 |
| 6. stupeň | 0,60:1 |
| Spiatočka | 3,58:1 |
| Rozvodovka | 3,74:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.200 ot./min |
Bezpečnosťmá 15 · nemá 11
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | nie |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | nie |
Nemá / neuvádza sa (11)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 14 · nemá 7
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Panoramatická strecha | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | nie |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| Zadné LED osvetlenie | nie |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Poplašné zariadenie | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (7)
Posuvná / sklopná strecha, Strešné lyžiny, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Ostrekovače svetiel
Interiérmá 20 · nemá 9
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Vyhrievané sedadlá | za príplatok |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | nie |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (9)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Posuvné zadné sedadlá, Osvetlené make-up zrkadlo, Ukazovateľ teploty chladiacej vody, Digitálne rádio (DAB)
Komfortmá 12 · nemá 2
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (zadné) |
| Cúvacia kamera | áno |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Riadiaci obvod, Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C4 Picasso (2013 – 2016)
- BlueHDi · nafta · 88 kW (120 k) · 20 verzií
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Business6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Eco Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Exclusive6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Exclusive6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Intensive6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Intensive6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Tendance6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Tendance6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Business6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Exclusive6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Exclusive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Exclusive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Intensive6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Intensive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Intensive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Tendance6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Tendance6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- e-HDi · nafta · 85 kW (115 k) · 11 verzií
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Business6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Business6 rýchl., poloautomatická85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Exclusive6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Exclusive6 rýchl., poloautomatická85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Intensive6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Intensive6 rýchl., poloautomatická85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Tendance6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Tendance6 rýchl., poloautomatická85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Attraction6 rýchl., poloautomatická68 kW92 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Intensive6 rýchl., poloautomatická68 kW92 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Tendance6 rýchl., poloautomatická68 kW92 k
- e-THP · benzín · 121 kW (165 k) · 3 verzie
- Citroën C4 Picasso e-THP 165 Business6 rýchl., automatická121 kW165 k
- Citroën C4 Picasso e-THP 165 Exclusive6 rýchl., automatická121 kW165 k
- Citroën C4 Picasso e-THP 165 Intensive6 rýchl., automatická121 kW165 k
- PureTech · benzín · 96 kW (131 k) · 6 verzií
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Attraction6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Business6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Exclusive6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Intensive6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Selection6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Tendance6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- THP · benzín · 115 kW (156 k) · 4 verzie
- Citroën C4 Picasso THP 155 Business6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C4 Picasso THP 155 Exclusive6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C4 Picasso THP 155 Intensive6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C4 Picasso THP 155 Tendance6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- VTi · benzín · 88 kW (120 k) · 4 verzie
- Citroën C4 Picasso VTi 120 Attraction5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso VTi 120 Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso VTi 120 Intensive5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso VTi 120 Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Intensive – o aute
Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Intensive, vyrábaný v rokoch 2013 až 2016, je moderné rodinné MPV, ktoré sa vyznačuje svojou priestrannosťou, komfortom a hospodárnosťou. Tento model je vybavený naftovým motorom s výkonom 68 kW (92 hp), ktorý je známy svojou efektívnosťou a nízkou spotrebou paliva. S 6-stupňovou poloautomatickou prevodovkou, ktorá poskytuje hladké a plynulé radenie, je jazda s týmto vozidlom veľmi príjemná, či už v mestských podmienkach, alebo na diaľnici.
Exteriér Citroënu C4 Picasso sa vyznačuje moderným dizajnom, ktorý kombinuje aerodynamické línie s robustným vzhľadom. Predná časť je charakteristická elegantnými svetlometmi a výraznou maskou chladiča, ktorá dodáva autu dynamický vzhľad. Vďaka svojim rozmerom poskytuje C4 Picasso dostatok miesta pre pasažierov aj batožinu, pričom zadné sedadlá sú sklopné, čo zvyšuje jeho variabilitu.
Interiér tohto modelu je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a funkčnosť. Priestranná kabína ponúka komfortné sedenie pre až päť osôb, pričom materiály použité na čalúnenie sú kvalitné a príjemné na dotyk. Technológie, ktoré sú v C4 Picasso k dispozícii, vrátane intuitívneho infotainment systému s dotykovým displejom, zvyšujú pohodlie a uľahčujú ovládanie rôznych funkcií vozidla.
Jednou z najväčších predností modelu e-HDi 90 je jeho úsporný motor, ktorý sa môže pochváliť nízkou spotrebou paliva. To znamená, že vodiči môžu jazdiť dlhé vzdialenosti bez častého tankovania, čo je ideálne pre rodinné výlety alebo každodenné dochádzanie do práce. Zároveň je tento model vybavený pokročilými bezpečnostnými systémami, ktoré zaručujú vysokú úroveň ochrany pre všetkých pasažierov.
Celkovo je Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Intensive skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú priestranné, pohodlné a ekonomické vozidlo s moderným dizajnom a množstvom praktických funkcií. Jeho kombinácia výkonného motora a inovatívnych technológií robí z tohto MPV ideálny rodinný automobil, ktorý splní očakávania aj tých najnáročnejších vodičov.







