Citroën C4 Picasso PureTech 130 Exclusive
vyrábané január 2015 – august 2016 · päťdverová, viacúčelová · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, viacúčelová |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | január 2015 |
| Ukončenie výroby | august 2016 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 96 kW (131 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 96 |
| Maximálny výkon (k) | 131 |
| Max. krútiaci moment | 230 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 3, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1199 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 75,0 x 90,5 mm |
| Kompresný pomer | 10,5 :1 |
| Max. výkon | 96 kW (131 k) |
| Výkon (kW) | 96 |
| Výkon (k) | 131 |
| Otáčky pri max. výkone | 5500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 230 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 57 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 196 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,1 s |
| Monitor spotreby | 6,8 l/100 km (1) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 6,1 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,3 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,0 l/100 km |
| CO2 emisie | 115 g/km |
| Energetický štítok | B |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4428 mm |
|---|---|
| Šírka | 1826 mm |
| Výška | 1610 mm |
| Rázvor | 2785 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1573 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1576 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1255 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 650 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1905 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1470 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | — |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 70 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 537 – 1709 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 600 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 940 – 1140 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 960 – 1045 mm |
| Dĺžka predného operadla | 660 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 520 mm |
| Predná vstupná výška | 590 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1440 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 670 – 980 mm |
| Zadná svetlá výška | 960 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 590 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 470 mm |
| Výška zadného sedadla | 380 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1425 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 283 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 268 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/60 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/60 R16 |
| Polomer otáčania | 10,8 m |
Bezpečnosťmá 17 · nemá 9
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | nie |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | nie |
Nemá / neuvádza sa (9)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Obmedzený sklzový diferenciál, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 14 · nemá 7
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Panoramatická strecha | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Poplašné zariadenie | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (7)
Posuvná / sklopná strecha, Strešné lyžiny, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Ostrekovače svetiel
Interiérmá 20 · nemá 9
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Vyhrievané sedadlá | za príplatok |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (9)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Posuvné zadné sedadlá, Osvetlené make-up zrkadlo, Ukazovateľ teploty chladiacej vody, Digitálne rádio (DAB)
Komfortmá 13 · nemá 1
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno (dynamický) |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | áno |
| Parkovací automat | áno |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Riadiaci obvod
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C4 Picasso (2013 – 2016)
- BlueHDi · nafta · 88 kW (120 k) · 20 verzií
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Business6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Eco Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Exclusive6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Exclusive6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Intensive6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Intensive6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Tendance6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Tendance6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Business6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Exclusive6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Exclusive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Exclusive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Intensive6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Intensive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Intensive6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Tendance6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Tendance6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- e-HDi · nafta · 85 kW (115 k) · 11 verzií
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Business6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Business6 rýchl., poloautomatická85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Exclusive6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Exclusive6 rýchl., poloautomatická85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Intensive6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Intensive6 rýchl., poloautomatická85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Tendance6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 115 Tendance6 rýchl., poloautomatická85 kW115 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Attraction6 rýchl., poloautomatická68 kW92 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Intensive6 rýchl., poloautomatická68 kW92 k
- Citroën C4 Picasso e-HDi 90 Tendance6 rýchl., poloautomatická68 kW92 k
- e-THP · benzín · 121 kW (165 k) · 3 verzie
- Citroën C4 Picasso e-THP 165 Business6 rýchl., automatická121 kW165 k
- Citroën C4 Picasso e-THP 165 Exclusive6 rýchl., automatická121 kW165 k
- Citroën C4 Picasso e-THP 165 Intensive6 rýchl., automatická121 kW165 k
- PureTech · benzín · 96 kW (131 k) · 6 verzií
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Attraction6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Business6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Exclusive6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Intensive6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Selection6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Tendance6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- THP · benzín · 115 kW (156 k) · 4 verzie
- Citroën C4 Picasso THP 155 Business6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C4 Picasso THP 155 Exclusive6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C4 Picasso THP 155 Intensive6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C4 Picasso THP 155 Tendance6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- VTi · benzín · 88 kW (120 k) · 4 verzie
- Citroën C4 Picasso VTi 120 Attraction5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso VTi 120 Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso VTi 120 Intensive5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso VTi 120 Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
Citroën C4 Picasso PureTech 130 Exclusive – o aute
Citroën C4 Picasso PureTech 130 Exclusive je moderný a štýlový rodinný automobil, ktorý bol vyrábaný v rokoch 2013 až 2016. Tento model sa vyznačuje atraktívnym dizajnom, priestranným interiérom a pokročilými technológiami, čo z neho robí ideálnu voľbu pre rodiny a všetkých, ktorí hľadajú pohodlné a praktické vozidlo.
Pod kapotou sa nachádza benzínový motor s výkonom 96 kW (131 hp), ktorý ponúka dostatočnú dynamiku a efektivitu. Motor je spojený so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá zabezpečuje plynulé a presné radenie. S touto kombináciou si vodič môže užívať príjemné jazdné vlastnosti a zároveň sa tešiť na nízku spotrebu paliva, čo je v súčasnosti veľmi dôležitý faktor.
Exteriér Citroënu C4 Picasso sa vyznačuje modernými líniami a aerodynamickým tvarom, ktorý nielenže vyzerá atraktívne, ale tiež prispieva k lepšiemu výkonu a spotrebe paliva. Predná časť vozidla dominuje elegantnými svetlometmi a charakteristickou prednou maskou, zatiaľ čo zadná časť s originálnym dizajnom svetiel a širokým otvorom batožinového priestoru zanecháva silný dojem.
Interiér C4 Picasso je navrhnutý tak, aby poskytoval maximálne pohodlie a funkčnosť. Priestranný priestor pre pasažierov, kvalitné materiály a moderné technológie zabezpečujú príjemnú jazdu. Vozidlo ponúka množstvo úložného priestoru, vrátane praktických odkladacích miest a flexibilného usporiadania sedadiel. Sedadlá sú pohodlné a poskytujú dostatočnú oporu, čo je dôležité najmä na dlhších cestách.
V oblasti technológií je C4 Picasso vybavený množstvom užitočných funkcií, ako sú navigačný systém, Bluetooth pripojenie, zadná kamera a parkovacie senzory. Tieto prvky zvyšujú komfort a bezpečnosť pri jazde. Rovnako je vozidlo vybavené rôznymi asistenčnými systémami, ktoré pomáhajú vodičovi v náročných situáciách.
Celkovo je Citroën C4 Picasso PureTech 130 Exclusive skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu štýlu, pohodlia a praktickosti. Jeho výkonný motor, priestranný interiér a moderné technológie zaručujú, že sa stane spoľahlivým partnerom na každej ceste.







