Dacia Logan MCV 1.6 Aniversare
vyrábané júl 2011 – marec 2013 · päťdverová, kombi · 5 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, kombi |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 – 7 |
| Segment | B (malé) |
| Začiatok výroby | júl 2011 |
| Ukončenie výroby | marec 2013 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 62 kW (85 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 62 |
| Maximálny výkon (k) | 85 |
| Max. krútiaci moment | 135 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 2 |
| Objem motora | 1598 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 79,5 x 80,5 mm |
| Kompresný pomer | 9,5 :1 |
| Max. výkon | 62 kW (85 k) |
| Výkon (kW) | 62 |
| Výkon (k) | 85 |
| Otáčky pri max. výkone | 5250 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 135 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 3000 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | OHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 50 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 163 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 14,3 s |
| Monitor spotreby | 7,9 l/100 km (1) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 9,8 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 6,1 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 7,3 l/100 km |
| CO2 emisie | 169 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4473 mm |
|---|---|
| Šírka | 1740 mm |
| Výška | 1636 mm |
| Rázvor | 2905 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1480 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1470 mm |
| Svetlá výška | 160 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1140 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 600 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1740 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1300 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 620 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 700 – 2350 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 610 mm |
Vnútorné rozmery18
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 890 – 1140 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 990 – 990 mm |
| Dĺžka predného operadla | 590 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 490 mm |
| Predná vstupná výška | 600 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1410 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 590 – 820 mm |
| Zadná svetlá výška | 980 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 560 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 490 mm |
| Výška zadného sedadla | 390 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1450 mm |
| Vzdialenosť operadiel 2. / 3. radu sedadiel | 670 – 670 mm |
| Priestor na hlavu v 3. rade sedadiel | 890 mm |
| Dĺžka operadla v 3. rade sedadiel | 560 mm |
| Dĺžka sedadla v 3. rade | 430 mm |
| Výška sedadla v 3. rade | 310 mm |
| Šírka sedadla v 3. rade | 1370 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | nie |
| Predné brzdy | kotúčové, 259 mm |
| Zadné brzdy | bubnové, 203 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 185/65 R15 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 185/65 R15 |
| Polomer otáčania | 11,3 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 3,73:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,05:1 |
| 3. stupeň | 1,39:1 |
| 4. stupeň | 1,03:1 |
| 5. stupeň | 0,79:1 |
| Spiatočka | 3,55:1 |
| Rozvodovka | 4,21:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 3.400 ot./min |
Bezpečnosťmá 6 · nemá 20
| Výsledok crash testu | ★★★ (3/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (20)
Brzdový asistent, Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Kontrola stability, Kontrola trakcie, Obmedzený sklzový diferenciál, Hlavové airbagy, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 6 · nemá 15
| Stierače s cyklovačom | áno |
|---|---|
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
Nemá / neuvádza sa (15)
Hliníkové disky, Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Prepážka za prednými sedadlami, Elektrické spätné zrkadlá, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 8 · nemá 21
| Zadné opierky hlavy | áno |
|---|---|
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno |
Nemá / neuvádza sa (21)
Výškovo nastaviteľné sedadlá, Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Nastaviteľný volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Lampa(y) na čítanie, Osvetlené make-up zrkadlo, Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky, Ukazovateľ vonkajšej teploty, Palubný počítač, Digitálne rádio (DAB), Navigácia, Bluetooth
Komfortmá 5 · nemá 9
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | nie |
| Elektrické okná | nie |
| Posilňovač riadenia | za príplatok |
| Klimatizácia | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (9)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Tempomat, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 15.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, 100000 km |
| Záruka karosérie | 6 rokov |
Ďalšie motorizácie Dacia Logan MCV (2008 – 2013)
- 1.4 · benzín · 55 kW (75 k) · 1 verzia
- Dacia Logan MCV 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- 1.4 Ambiance · benzín · 55 kW (75 k) · 1 verzia
- Dacia Logan MCV 1.4 Ambiance5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- 1.4 Laureate · benzín · 55 kW (75 k) · 1 verzia
- Dacia Logan MCV 1.4 Laureate5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- 1.5 dCi · nafta · 50 kW (70 k) · 5 verzií
- Dacia Logan MCV 1.5 dCi 70 Ambiance5 rýchl., manuálna50 kW70 k
- Dacia Logan MCV 1.5 dCi 70 Laureate5 rýchl., manuálna50 kW70 k
- Dacia Logan MCV 1.5 dCi 75 Ambiance5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Dacia Logan MCV 1.5 dCi 75 Aniversare5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Dacia Logan MCV 1.5 dCi 75 Laureate5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- 1.6 · benzín · 62 kW (85 k) · 1 verzia
- Dacia Logan MCV 1.65 rýchl., manuálna62 kW85 k
- 1.6 16V · benzín · 77 kW (105 k) · 2 verzie
- Dacia Logan MCV 1.6 16V Laureate5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Dacia Logan MCV 1.6 16V Laureate5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- 1.6 Ambiance · benzín · 62 kW (85 k) · 2 verzie
- Dacia Logan MCV 1.6 Ambiance5 rýchl., manuálna62 kW85 k
- Dacia Logan MCV 1.6 Ambiance5 rýchl., manuálna64 kW87 k
- 1.6 Aniversare · benzín · 62 kW (85 k) · 1 verzia
- Dacia Logan MCV 1.6 Aniversare5 rýchl., manuálna62 kW85 k
- 1.6 Black · benzín · 64 kW (87 k) · 1 verzia
- Dacia Logan MCV 1.6 Black Line5 rýchl., manuálna64 kW87 k
- 1.6 Laureate · benzín · 62 kW (85 k) · 2 verzie
- Dacia Logan MCV 1.6 Laureate5 rýchl., manuálna62 kW85 k
- Dacia Logan MCV 1.6 Laureate5 rýchl., manuálna64 kW87 k
- 1.6 LPG · benzín · 62 kW (85 k) · 3 verzie
- Dacia Logan MCV 1.6 LPG Ambiance5 rýchl., manuálna62 kW85 k
- Dacia Logan MCV 1.6 LPG Aniversare5 rýchl., manuálna62 kW85 k
- Dacia Logan MCV 1.6 LPG Laureate5 rýchl., manuálna62 kW85 k
Dacia Logan MCV 1.6 Aniversare – o aute
Dacia Logan MCV 1.6 Aniversare je praktické a cenovo dostupné vozidlo, ktoré sa teší popularite medzi rodinami a všetkými, ktorí hľadajú spoľahlivý a priestranný automobil. Tento model bol vyrábaný v rokoch 2008 až 2013 a stal sa obľúbeným vďaka svojmu jedinečnému pomeru ceny a výkonu. S motorom s výkonom 62 kW (85 hp) a 5-stupňovou manuálnou prevodovkou ponúka dostatočnú dynamiku pre mestské aj diaľničné jazdy.
Jedným z najvýraznejších rysov Dacie Logan MCV je jej priestrannosť. Vozidlo je navrhnuté tak, aby poskytovalo maximálny komfort a priestor pre všetkých cestujúcich. S kapacitou až pre päť osôb a veľkým batožinovým priestorom, ktorý sa dá ešte zväčšiť sklopením zadných sedadiel, je ideálnym spoločníkom na rodinné výlety alebo nákupy. Interiér je jednoducho a prakticky navrhnutý, pričom sa kladie dôraz na funkčnosť a pohodlie.
Motor Dacia Logan MCV 1.6 Aniversare je benzínový a ponúka vyvážený výkon s nízkou spotrebou paliva, čo je výhodné pre každodenné jazdenie. S jeho výkonom 62 kW sa auto dokáže plynule pohybovať v mestskom prostredí aj na diaľniciach. Manuálna prevodovka s piatimi rýchlostnými stupňami umožňuje vodičovi plnú kontrolu nad vozidlom, čo je obzvlášť dôležité v rôznych jazdných podmienkach.
Bezpečnostné prvky vozidla, ako sú airbagy, ABS a stabilizačný systém, zaručujú bezpečnosť vodiča a pasažierov. Dacia Logan MCV sa takisto vyznačuje dobrým výhľadom na cestu, čo zvyšuje pocit istoty pri jazde. Rovnako je dôležité spomenúť, že údržba tohto modelu je relatívne nenáročná a náhradné diely sú dostupné a cenovo prijateľné.
Celkovo Dacia Logan MCV 1.6 Aniversare predstavuje skvelú voľbu pre tých, ktorí hľadajú praktické a ekonomické auto s dostatočným priestorom a pohodlnou jazdou. Je to vozidlo, ktoré splní očakávania rodín aj jednotlivcov, ktorí potrebujú spoľahlivého pomocníka na ceste.







