Dacia Logan MCV 1.6 Laureate
vyrábané január 2011 – marec 2013 · päťdverová, kombi · 5 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, kombi |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 – 7 |
| Segment | B (malé) |
| Začiatok výroby | január 2011 |
| Ukončenie výroby | marec 2013 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 62 kW (85 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 62 |
| Maximálny výkon (k) | 85 |
| Max. krútiaci moment | 135 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 2 |
| Objem motora | 1598 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 79,5 x 80,5 mm |
| Kompresný pomer | 9,5 :1 |
| Max. výkon | 62 kW (85 k) |
| Výkon (kW) | 62 |
| Výkon (k) | 85 |
| Otáčky pri max. výkone | 5250 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 135 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 3000 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | OHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 50 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 163 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 14,3 s |
| Monitor spotreby | 7,9 l/100 km (1) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 9,8 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 6,1 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 7,3 l/100 km |
| CO2 emisie | 169 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4473 mm |
|---|---|
| Šírka | 1740 mm |
| Výška | 1636 mm |
| Rázvor | 2905 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1480 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1470 mm |
| Svetlá výška | 160 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1140 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 600 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1740 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1300 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 620 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 700 – 2350 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 610 mm |
Vnútorné rozmery18
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 890 – 1140 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 990 – 990 mm |
| Dĺžka predného operadla | 590 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 490 mm |
| Predná vstupná výška | 600 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1410 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 590 – 820 mm |
| Zadná svetlá výška | 980 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 560 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 490 mm |
| Výška zadného sedadla | 390 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1450 mm |
| Vzdialenosť operadiel 2. / 3. radu sedadiel | 670 – 670 mm |
| Priestor na hlavu v 3. rade sedadiel | 890 mm |
| Dĺžka operadla v 3. rade sedadiel | 560 mm |
| Dĺžka sedadla v 3. rade | 430 mm |
| Výška sedadla v 3. rade | 310 mm |
| Šírka sedadla v 3. rade | 1370 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | nie |
| Predné brzdy | kotúčové, 259 mm |
| Zadné brzdy | bubnové, 203 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 185/65 R15 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 185/65 R15 |
| Polomer otáčania | 11,3 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 3,73:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,05:1 |
| 3. stupeň | 1,39:1 |
| 4. stupeň | 1,03:1 |
| 5. stupeň | 0,79:1 |
| Spiatočka | 3,55:1 |
| Rozvodovka | 4,21:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 3.400 ot./min |
Bezpečnosťmá 6 · nemá 20
| Výsledok crash testu | ★★★ (3/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (20)
Brzdový asistent, Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Kontrola stability, Kontrola trakcie, Obmedzený sklzový diferenciál, Hlavové airbagy, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 8 · nemá 13
| Stierače s cyklovačom | áno |
|---|---|
| Hliníkové disky | za príplatok |
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Predné hmlové svetlá | áno |
Nemá / neuvádza sa (13)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 11 · nemá 18
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | za príplatok |
| Zvukový vstup | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (18)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Nastaviteľný volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky, Ukazovateľ vonkajšej teploty, Digitálne rádio (DAB), Ovládacie prvky pre audio na volante, Navigácia, Bluetooth
Komfortmá 5 · nemá 9
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Klimatizácia | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (9)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Tempomat, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 15.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, 100000 km |
| Záruka karosérie | 6 rokov |
Ďalšie motorizácie Dacia Logan MCV (2008 – 2013)
- 1.4 · benzín · 55 kW (75 k) · 1 verzia
- Dacia Logan MCV 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- 1.4 Ambiance · benzín · 55 kW (75 k) · 1 verzia
- Dacia Logan MCV 1.4 Ambiance5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- 1.4 Laureate · benzín · 55 kW (75 k) · 1 verzia
- Dacia Logan MCV 1.4 Laureate5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- 1.5 dCi · nafta · 50 kW (70 k) · 5 verzií
- Dacia Logan MCV 1.5 dCi 70 Ambiance5 rýchl., manuálna50 kW70 k
- Dacia Logan MCV 1.5 dCi 70 Laureate5 rýchl., manuálna50 kW70 k
- Dacia Logan MCV 1.5 dCi 75 Ambiance5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Dacia Logan MCV 1.5 dCi 75 Aniversare5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Dacia Logan MCV 1.5 dCi 75 Laureate5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- 1.6 · benzín · 62 kW (85 k) · 1 verzia
- Dacia Logan MCV 1.65 rýchl., manuálna62 kW85 k
- 1.6 16V · benzín · 77 kW (105 k) · 2 verzie
- Dacia Logan MCV 1.6 16V Laureate5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Dacia Logan MCV 1.6 16V Laureate5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- 1.6 Ambiance · benzín · 62 kW (85 k) · 2 verzie
- Dacia Logan MCV 1.6 Ambiance5 rýchl., manuálna62 kW85 k
- Dacia Logan MCV 1.6 Ambiance5 rýchl., manuálna64 kW87 k
- 1.6 Aniversare · benzín · 62 kW (85 k) · 1 verzia
- Dacia Logan MCV 1.6 Aniversare5 rýchl., manuálna62 kW85 k
- 1.6 Black · benzín · 64 kW (87 k) · 1 verzia
- Dacia Logan MCV 1.6 Black Line5 rýchl., manuálna64 kW87 k
- 1.6 Laureate · benzín · 62 kW (85 k) · 2 verzie
- Dacia Logan MCV 1.6 Laureate5 rýchl., manuálna62 kW85 k
- Dacia Logan MCV 1.6 Laureate5 rýchl., manuálna64 kW87 k
- 1.6 LPG · benzín · 62 kW (85 k) · 3 verzie
- Dacia Logan MCV 1.6 LPG Ambiance5 rýchl., manuálna62 kW85 k
- Dacia Logan MCV 1.6 LPG Aniversare5 rýchl., manuálna62 kW85 k
- Dacia Logan MCV 1.6 LPG Laureate5 rýchl., manuálna62 kW85 k
Dacia Logan MCV 1.6 Laureate – o aute
Dacia Logan MCV 1.6 Laureate, vyrobená v období od roku 2008 do 2013, je praktický a cenovo dostupný automobil, ktorý patrí do segmentu kombi vozidiel. Tento model sa vyznačuje svojou funkčnosťou, priestrannosťou a robustným dizajnom, čo z neho robí ideálne vozidlo pre rodiny, ako aj pre tých, ktorí potrebujú spoľahlivý automobil na prepravu väčšieho množstva nákladu.
Pod kapotou Dacie Logan MCV sa nachádza benzínový motor s výkonom 62 kW (85 hp), ktorý je kombinovaný s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Tento motor poskytuje dostatočný výkon pre bežné jazdenie v mestských podmienkach, ako aj na diaľnici. Jeho účinnosť je ďalším plusom, keďže Dacia Logan MCV je známa svojou nízkou spotrebou paliva, čo sa prejavuje aj na celkových nákladoch na prevádzku vozidla.
Dizajn tohto modelu je praktický a funkčný. Exteriér je jednoduchý, ale elegantný, s výraznými líniami a modernými svetlometmi, ktoré dodávajú autu dynamický vzhľad. Interiér je priestranný a dobre usporiadaný, s dostatkom miesta pre pasažierov aj pre ich batožinu. Sedenie v prednej aj zadnej časti je pohodlné, pričom zadné sedadlá sú sklopné, čo umožňuje rozšíriť batožinový priestor a prispôsobiť ho rôznym potrebám.
V základnej výbave modelu Laureate nájdete množstvo praktických funkcií, ako sú elektrické okná, centrálne zamykanie a klimatizácia, ktoré zvyšujú komfort pri jazde. Rovnako sú k dispozícii aj bezpečnostné prvky, ako sú airbagy, ABS a stabilizačný systém, čo prispieva k celkovej bezpečnosti vozidla.
Dacia Logan MCV 1.6 Laureate je známa aj svojou dostupnosťou a cenovou výhodnosťou, čo ju robí jedným z najlepších výberov v segmente rodinných vozidiel. Je to auto, ktoré spája praktickosť, spoľahlivosť a ekonomickosť, čo sú faktory, ktoré ocenia všetci, ktorí hľadajú ideálne vozidlo na každodenné použitie. Vďaka svojej flexibilite a priestoru je Dacia Logan MCV schopná vyhovieť aj tým najnáročnejším požiadavkám.







