Renault Grand Modus TCE 100 Exception
vyrábané apríl 2009 – júl 2012 · päťdverová, viacúčelová · 5 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, viacúčelová |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | apríl 2009 |
| Ukončenie výroby | júl 2012 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 74 kW (100 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 74 |
| Maximálny výkon (k) | 100 |
| Max. krútiaci moment | 152 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1149 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 69,0 x 76,8 mm |
| Kompresný pomer | 9,8 :1 |
| Max. výkon | 74 kW (100 k) |
| Výkon (kW) | 74 |
| Výkon (k) | 100 |
| Otáčky pri max. výkone | 5500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 152 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 3500 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | OHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 51 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 186 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,1 s |
| Monitor spotreby | 6,8 l/100 km (2) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 6,9 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,5 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,4 l/100 km |
| CO2 emisie | 125 g/km |
| Energetický štítok | E |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4034 mm |
|---|---|
| Šírka | 1695 mm |
| Výška | 1586 mm |
| Rázvor | 2575 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1450 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1436 mm |
| Svetlá výška | 120 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1135 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 515 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1650 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 900 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 550 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 305 – 1454 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 600 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 900 – 1100 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 980 – 1035 mm |
| Dĺžka predného operadla | 620 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 480 mm |
| Predná vstupná výška | 620 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1370 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 665 – 910 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 725 mm |
| Zadná svetlá výška | 935 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 530 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 450 mm |
| Výška zadného sedadla | 390 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1370 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 260 mm |
| Zadné brzdy | bubnové, 203 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 185/55 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 185/55 R16 |
| Polomer otáčania | 10,7 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 3,73:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,05:1 |
| 3. stupeň | 1,39:1 |
| 4. stupeň | 1,03:1 |
| 5. stupeň | 0,82:1 |
| Spiatočka | 3,55:1 |
| Rozvodovka | 3,87:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 3.300 ot./min |
Bezpečnosťmá 9 · nemá 17
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | za príplatok |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
Nemá / neuvádza sa (17)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Kontrola trakcie, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 9 · nemá 12
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
Nemá / neuvádza sa (12)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 17 · nemá 12
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Nastaviteľný volant | áno |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno |
| Posuvné zadné sedadlá | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno |
| Navigácia | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (12)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Vyhrievaný volant, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Digitálne rádio (DAB), Bluetooth
Komfortmá 6 · nemá 8
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
Nemá / neuvádza sa (8)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Grand Modus (2008 – 2013)
- 1.2 16V · benzín · 55 kW (75 k) · 10 verzií
- Renault Grand Modus 1.2 16V Authentique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Authentique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Dynamique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Dynamique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Expression5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Expression5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Expression5 rýchl., poloautomatická55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Expression5 rýchl., poloautomatická55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Night & Day5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Night & Day5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- 1.5 dCi · nafta · 76 kW (103 k) · 6 verzií
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 105 Dynamique6 rýchl., manuálna76 kW103 k
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 105 Dynamique6 rýchl., manuálna76 kW103 k
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 85 Dynamique5 rýchl., manuálna63 kW86 k
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 85 Dynamique5 rýchl., manuálna63 kW86 k
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 85 Exception5 rýchl., manuálna63 kW86 k
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 85 Exception5 rýchl., manuálna63 kW86 k
- 1.6 16V · benzín · 82 kW (112 k) · 10 verzií
- Renault Grand Modus 1.6 16V Dynamique4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Dynamique4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Exception4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Exception4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Exception5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Exception5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Expression4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Expression4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Night & Day4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Night & Day4 rýchl., automatická82 kW112 k
- TCE · benzín · 74 kW (100 k) · 10 verzií
- Renault Grand Modus TCE 100 Authentique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Authentique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Dynamique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Dynamique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Exception5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Exception5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Expression5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Expression5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Night & Day5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Night & Day5 rýchl., manuálna74 kW100 k
Renault Grand Modus TCE 100 Exception – o aute
Renault Grand Modus TCE 100 Exception je praktický a kompaktný automobil, ktorý sa vyrábal od apríla 2009 do júla 2012. Tento model je obľúbený predovšetkým medzi rodinami a ľuďmi, ktorí hľadajú všestranné vozidlo s dobrou spotrebou paliva a pohodlným interiérom. S motorom s výkonom 74 kW (100 koní) a manuálnou päťstupňovou prevodovkou ponúka Grand Modus dobrú rovnováhu medzi výkonmi a efektivitou.
Exteriér modelu Grand Modus je typický svojim moderným a atraktívnym dizajnom, ktorý sa odráža v hladkých líniách a zaoblených tvaroch. Automobil má kompaktné rozmery, čo z neho robí ideálne vozidlo do mestského prostredia, kde je parkovanie často problémom. Vďaka vyššej svetlej výške a veľkým oknám má vodič aj pasažieri dobrý výhľad na cestu.
Interiér Grand Modus je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a praktickosť. Ponúka dostatok priestoru pre päť cestujúcich a ich batožinu. Sedadlá sú pohodlné a poskytujú dobrú oporu aj na dlhších cestách. K dispozícii sú rôzne úložné priestory, čo prispieva k celkovému pohodliu pri používaní vozidla. Zaujímavým rysom je aj možnosť sklopenia zadných sedadiel, čo umožňuje zväčšiť batožinový priestor a prispôsobiť ho potrebám používateľov.
Pokiaľ ide o výkon, motor TCE 100 je navrhnutý tak, aby poskytoval dostatočnú dynamiku pri zachovaní nízkej spotreby paliva. S päťstupňovou manuálnou prevodovkou je jazda veľmi príjemná a intuitívna. Tento motor je známy svojou spoľahlivosťou a nízkymi nárokmi na údržbu, čo je ďalším dôvodom, prečo je Renault Grand Modus obľúbený medzi vodičmi.
Z hľadiska bezpečnosti model Grand Modus získal dobré hodnotenia v crash testoch, čo posilňuje dôveru vodičov v jeho bezpečnostné vlastnosti. Vozidlo je vybavené množstvom moderných bezpečnostných prvkov, ako sú airbagy, ABS a ESP, čo prispieva k bezpečnému cestovaniu.
Celkovo je Renault Grand Modus TCE 100 Exception skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú praktické, pohodlné a ekonomické vozidlo, ktoré sa hodí na každodenné jazdenie aj dlhšie cesty.







