Renault Grand Modus TCE 100 Night & Day
vyrábané apríl 2011 – január 2013 · päťdverová, viacúčelová · 5 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, viacúčelová |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | apríl 2011 |
| Ukončenie výroby | január 2013 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 74 kW (100 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 74 |
| Maximálny výkon (k) | 100 |
| Max. krútiaci moment | 152 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1149 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 69,0 x 76,8 mm |
| Kompresný pomer | 9,8 :1 |
| Max. výkon | 74 kW (100 k) |
| Výkon (kW) | 74 |
| Výkon (k) | 100 |
| Otáčky pri max. výkone | 5500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 152 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 3500 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | OHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 51 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 186 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,1 s |
| Monitor spotreby | 6,8 l/100 km (2) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 6,9 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,5 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,4 l/100 km |
| CO2 emisie | 125 g/km |
| Energetický štítok | E |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4034 mm |
|---|---|
| Šírka | 1695 mm |
| Výška | 1586 mm |
| Rázvor | 2575 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1450 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1436 mm |
| Svetlá výška | 120 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1135 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 515 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1650 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 900 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 550 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 305 – 1454 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 600 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 900 – 1100 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 980 – 1035 mm |
| Dĺžka predného operadla | 620 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 480 mm |
| Predná vstupná výška | 620 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1370 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 665 – 910 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 725 mm |
| Zadná svetlá výška | 935 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 530 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 450 mm |
| Výška zadného sedadla | 390 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1370 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 260 mm |
| Zadné brzdy | bubnové, 203 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 185/60 R15 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 185/60 R15 |
| Polomer otáčania | 10,7 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 3,73:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,05:1 |
| 3. stupeň | 1,39:1 |
| 4. stupeň | 1,03:1 |
| 5. stupeň | 0,82:1 |
| Spiatočka | 3,55:1 |
| Rozvodovka | 3,87:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 3.350 ot./min |
Ďalšie motorizácie Renault Grand Modus (2008 – 2013)
- 1.2 16V · benzín · 55 kW (75 k) · 10 verzií
- Renault Grand Modus 1.2 16V Authentique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Authentique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Dynamique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Dynamique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Expression5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Expression5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Expression5 rýchl., poloautomatická55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Expression5 rýchl., poloautomatická55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Night & Day5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Night & Day5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- 1.5 dCi · nafta · 76 kW (103 k) · 6 verzií
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 105 Dynamique6 rýchl., manuálna76 kW103 k
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 105 Dynamique6 rýchl., manuálna76 kW103 k
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 85 Dynamique5 rýchl., manuálna63 kW86 k
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 85 Dynamique5 rýchl., manuálna63 kW86 k
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 85 Exception5 rýchl., manuálna63 kW86 k
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 85 Exception5 rýchl., manuálna63 kW86 k
- 1.6 16V · benzín · 82 kW (112 k) · 10 verzií
- Renault Grand Modus 1.6 16V Dynamique4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Dynamique4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Exception4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Exception4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Exception5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Exception5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Expression4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Expression4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Night & Day4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Night & Day4 rýchl., automatická82 kW112 k
- TCE · benzín · 74 kW (100 k) · 10 verzií
- Renault Grand Modus TCE 100 Authentique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Authentique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Dynamique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Dynamique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Exception5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Exception5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Expression5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Expression5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Night & Day5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Night & Day5 rýchl., manuálna74 kW100 k
Renault Grand Modus TCE 100 Night & Day – o aute
Renault Grand Modus TCE 100 Night & Day je kompaktný MPV model, ktorý sa vyrábal v období od roku 2008 do 2013. Tento automobil sa vyznačuje svojou všestrannosťou, praktickosťou a komfortom, čo z neho robí ideálne vozidlo pre rodiny, ako aj pre jednotlivcov, ktorí hľadajú spoľahlivé a priestranné auto na každodenné použitie.
Pod kapotou sa nachádza benzínový motor s výkonom 74 kW (100 hp), ktorý je dostatočne silný na to, aby zabezpečil dynamické jazdné vlastnosti a príjemné akcelerácie. Motor je spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá ponúka vodičovi plnú kontrolu nad jazdným výkonom. Táto kombinácia zaručuje nielen dobré jazdné vlastnosti, ale aj priaznivú spotrebu paliva, čo je v súčasnej dobe veľmi dôležité.
Renault Grand Modus je známy svojím priestranným interiérom a flexibilným usporiadaním sedadiel, čo umožňuje variabilitu pri preprave pasažierov a nákladu. Zadné sedadlá sú sklopné, čo zvyšuje objem batožinového priestoru a umožňuje prevoz objemnejších predmetov. Tento model je navrhnutý tak, aby poskytoval maximálny komfort pre všetkých pasažierov, pričom ponúka aj množstvo odkladacích priestorov a praktických riešení.
V exteriéri sa Grand Modus vyznačuje moderným a atraktívnym dizajnom, ktorý je typický pre značku Renault. Model Night & Day sa odlišuje špecifickými dizajnovými prvkami, ako sú špeciálne farby karosérie a detailné úpravy, ktoré mu dodávajú jedinečný vzhľad. Bezpečnostné prvky sú taktiež na vysokej úrovni, čo zaručuje bezpečnosť všetkých cestujúcich.
Celkovo je Renault Grand Modus TCE 100 Night & Day skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú praktické, komfortné a ekonomické vozidlo. Jeho kombinácia výkonu, priestoru a funkčnosti ho robí ideálnym partnerom pre každodenné jazdy v mestskom prostredí, ako aj na dlhšie cesty. S jeho robustnou konštrukciou a dobrými jazdnými vlastnosťami sa tento model stal populárnym medzi rôznymi skupinami vodičov.







