Renault Grand Modus TCE 100 Night & Day
vyrábané apríl 2011 – január 2013 · päťdverová, viacúčelová · 5 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, viacúčelová |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | apríl 2011 |
| Ukončenie výroby | január 2013 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 74 kW (100 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 74 |
| Maximálny výkon (k) | 100 |
| Max. krútiaci moment | 152 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1149 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 69,0 x 76,8 mm |
| Kompresný pomer | 9,8 :1 |
| Max. výkon | 74 kW (100 k) |
| Výkon (kW) | 74 |
| Výkon (k) | 100 |
| Otáčky pri max. výkone | 5500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 152 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 3500 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | OHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 51 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 186 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,1 s |
| Monitor spotreby | 6,8 l/100 km (2) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 6,9 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,5 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,4 l/100 km |
| CO2 emisie | 125 g/km |
| Energetický štítok | E |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4034 mm |
|---|---|
| Šírka | 1695 mm |
| Výška | 1586 mm |
| Rázvor | 2575 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1450 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1436 mm |
| Svetlá výška | 120 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1135 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 515 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1650 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 900 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 550 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 305 – 1454 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 600 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 900 – 1100 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 980 – 1035 mm |
| Dĺžka predného operadla | 620 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 480 mm |
| Predná vstupná výška | 620 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1370 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 665 – 910 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 725 mm |
| Zadná svetlá výška | 935 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 530 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 450 mm |
| Výška zadného sedadla | 390 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1370 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 260 mm |
| Zadné brzdy | bubnové, 203 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 185/60 R15 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 185/60 R15 |
| Polomer otáčania | 10,7 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 3,73:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,05:1 |
| 3. stupeň | 1,39:1 |
| 4. stupeň | 1,03:1 |
| 5. stupeň | 0,82:1 |
| Spiatočka | 3,55:1 |
| Rozvodovka | 3,87:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 3.350 ot./min |
Bezpečnosťmá 9 · nemá 17
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | za príplatok |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
Nemá / neuvádza sa (17)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Kontrola trakcie, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 8 · nemá 13
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Hliníkové disky | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | nie |
| Predné hmlové svetlá | áno |
Nemá / neuvádza sa (13)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 18 · nemá 11
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno |
| Posuvné zadné sedadlá | áno |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | nie |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno |
| Navigácia | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (11)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Stredová lakťová opierka, Osvetlené make-up zrkadlo, Digitálne rádio (DAB), Bluetooth
Komfortmá 7 · nemá 7
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
| Parkovacie senzory | nie |
Nemá / neuvádza sa (7)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Grand Modus (2008 – 2013)
- 1.2 16V · benzín · 55 kW (75 k) · 10 verzií
- Renault Grand Modus 1.2 16V Authentique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Authentique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Dynamique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Dynamique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Expression5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Expression5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Expression5 rýchl., poloautomatická55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Expression5 rýchl., poloautomatická55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Night & Day5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Grand Modus 1.2 16V Night & Day5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- 1.5 dCi · nafta · 76 kW (103 k) · 6 verzií
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 105 Dynamique6 rýchl., manuálna76 kW103 k
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 105 Dynamique6 rýchl., manuálna76 kW103 k
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 85 Dynamique5 rýchl., manuálna63 kW86 k
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 85 Dynamique5 rýchl., manuálna63 kW86 k
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 85 Exception5 rýchl., manuálna63 kW86 k
- Renault Grand Modus 1.5 dCi 85 Exception5 rýchl., manuálna63 kW86 k
- 1.6 16V · benzín · 82 kW (112 k) · 10 verzií
- Renault Grand Modus 1.6 16V Dynamique4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Dynamique4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Exception4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Exception4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Exception5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Exception5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Expression4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Expression4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Night & Day4 rýchl., automatická82 kW112 k
- Renault Grand Modus 1.6 16V Night & Day4 rýchl., automatická82 kW112 k
- TCE · benzín · 74 kW (100 k) · 10 verzií
- Renault Grand Modus TCE 100 Authentique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Authentique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Dynamique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Dynamique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Exception5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Exception5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Expression5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Expression5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Night & Day5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Grand Modus TCE 100 Night & Day5 rýchl., manuálna74 kW100 k
Renault Grand Modus TCE 100 Night & Day – o aute
Renault Grand Modus TCE 100 Night & Day je praktický a kompaktný rodinný automobil, ktorý bol vyrábaný od apríla 2011 do januára 2013. Tento model je známy svojou variabilitou a pohodlím, čo ho robí ideálnym pre mestské aj mimo mestské jazdy. S motorom s výkonom 74 kW (100 hp) a 5-stupňovou manuálnou prevodovkou je Grand Modus schopný poskytnúť dostatočný výkon, pričom zároveň ponúka úspornú spotrebu paliva, čo je pre mnohých vodičov veľmi dôležité.
Exteriér auta je charakteristický svojím kompaktným, no zároveň elegantným vzhľadom. Veľké okná zabezpečujú dobrú viditeľnosť pre vodiča aj pasažierov, zatiaľ čo zaoblené tvary a moderné svetlomety mu dodávajú dynamický vzhľad. Verzia Night & Day je obzvlášť atraktívna, pretože sa môže pochváliť množstvom špeciálnych detailov, ako sú metalické farby a estetické prvky, ktoré zvyšujú jej atraktivitu.
Interiér Renaultu Grand Modus je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a praktickosť. Priestor je dostatočne veľký pre päť osôb a batožinový priestor je dostatočne priestranný, čo umožňuje bezproblémové prepravenie všetkých potrebných vecí na rodinné výlety. Sklopné zadné sedadlá poskytujú ešte viac miesta a flexibilitu pri preprave väčších predmetov. V interiéri sa nachádzajú aj moderné technológie, ako sú systém infotainmentu a rôzne úložné priestory, ktoré zjednodušujú organizáciu.
Motor TCE 100 je benzínový a je známy svojou spoľahlivosťou a efektívnosťou. S maximálnym výkonom 100 koní dokáže auto bez problémov zvládnuť bežnú mestskú premávku, ako aj dlhšie cesty po diaľnici. Spotreba paliva je výhodná, čo prispieva k nízkym prevádzkovým nákladom. V kombinácii s manuálnou prevodovkou ponúka vodičom príjemný zážitok z jazdy, zatiaľ čo systém riadenia je presný a citlivý.
Celkovo je Renault Grand Modus TCE 100 Night & Day skvelou voľbou pre rodiny a jednotlivcov, ktorí hľadajú praktické, pohodlné a úsporné vozidlo. Jeho kombinácia priestoru, výkonu a moderných funkcií robí z tohto modelu atraktívnu možnosť na trhu jazdených áut.







