Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Intens
vyrábané máj 2020 – dosiaľ · päťdverová, suv/crossover · 8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou · benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | päťdverová, suv/crossover |
|---|---|
| Prevodovka | 8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | máj 2020 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 117 kW (159 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 117 |
| Maximálny výkon (k) | 159 |
| Max. krútiaci moment | — |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1598 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | — |
| Kompresný pomer | — |
| Max. výkon | 117 kW (159 k) |
| Výkon (kW) | 117 |
| Výkon (k) | 159 |
| Otáčky pri max. výkone | — |
| Max. krútiaci moment | — |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | — |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 39 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 173 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,1 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | — |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | — |
| Kombinovaná spotreba | 1,5 l/100 km |
| CO2 emisie | 34 g/km |
| Energetický štítok | A |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)3
| Emisie CO2 | 33 g/km |
|---|---|
| Batéria | — |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4227 mm |
|---|---|
| Šírka | 1797 mm |
| Výška | 1576 mm |
| Rázvor | 2639 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1560 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1547 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1539 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 521 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2060 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina1
| Kapacita batožinového priestoru | 377 – 1235 l |
|---|
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 296 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 290 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 215/60 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 215/60 R17 |
| Polomer otáčania | 11,1 m |
Bezpečnosťmá 19 · nemá 7
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | nie |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | nie |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
| Systém varovania pred kolíziou | áno |
Nemá / neuvádza sa (7)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Senzor únavy, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 14 · nemá 7
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Strešné lyžiny | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (7)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Predné hmlové svetlá, Xenónové svetlá, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 26 · nemá 3
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | nie |
| Elektrické nastavenie sedadiel | nie |
| Vyhrievané sedadlá | nie |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Vyhrievaný volant | za príplatok |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Posuvné zadné sedadlá | áno |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (3)
Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Ukazovateľ teploty chladiacej vody
Komfortmá 13 · nemá 1
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Riadiaci obvod | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | áno |
| Parkovací automat | nie |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Ovládanie teploty vľavo/vpravo
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Captur (od 2019)
- Plug-in · benzín · 117 kW (159 k) · 5 verzií
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Business8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 E-TECH8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Edition One8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Initiale Paris8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Intens8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- TCe · benzín · 74 kW (101 k) · 25 verzií
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Business Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Intens5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Life5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Business Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Edition One5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Intens5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Life5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 130 Business Zen6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Edition One6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Edition One7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Intens6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Zen6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Zen7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 155 Edition One7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou113 kW154 k
- Renault Captur TCe 155 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou113 kW154 k
- Renault Captur TCe 155 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou113 kW154 k
- Renault Captur TCe 90 Business Zen5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Edition One5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Intens5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Life5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Zen5 rýchl., manuálna67 kW91 k
Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Intens – o aute
Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Intens je moderný a atraktívny automobil, ktorý kombinuje výhody hybridného pohonu s praktickosťou a štýlovým dizajnom. Tento model, vyrábaný od mája 2020, sa stal obľúbeným medzi motoristami, ktorí hľadajú úsporné a ekologické riešenie bez kompromisov na výkone a komforte.
Pod kapotou Renaultu Captur Plug-in Hybrid 160 Intens sa nachádza motor s výkonom 117 kW, čo zodpovedá približne 159 koňom. Tento motor poskytuje dostatočnú silu na dynamickú jazdu, pričom zároveň ponúka aj výhody hybridnej technológie. Vďaka kombinácii benzínového motora a elektrického pohonu je Captur schopný jazdiť na čisto elektrický pohon v mestských oblastiach, čo prispieva k znižovaniu emisií CO2 a šetreniu paliva.
Automobil je vybavený 8-stupňovou automatickou prevodovkou s dvojitou spojkou, ktorá zabezpečuje plynulé a rýchle radenie prevodových stupňov. Tým sa zlepšuje výkon vozidla a zvyšuje sa komfort jazdy. Radenie je veľmi intuitívne a vodič si môže vychutnať hladký prechod medzi jednotlivými prevodmi bez nepríjemných trhnutí.
Dizajn Renaultu Captur je moderný a výrazný, s atraktívnymi líniami a robustným postojom. Interiér vozidla je priestranný a veľmi dobre premyslený, ponúkajúci dostatok priestoru pre pasažierov aj batožinu. Kvalitné materiály a moderné technológie, ako je multifunkčný dotykový displej a pokročilé asistenčné systémy, zvyšujú komfort a bezpečnosť jazdy.
Jednou z hlavných výhod tohto modelu je jeho schopnosť prechádzať na elektrický pohon, čo je ideálne pre mestské prostredie. S dobrou kapacitou batérie je možné prejsť niekoľko desiatok kilometrov na čisto elektrický pohon, čo znižuje náklady na palivo a znečistenie ovzdušia.
Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Intens je tak skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú efektívne a ekologické vozidlo bez obetovania výkonu a pohodlia. S jeho kombinovanými vlastnosťami, moderným dizajnom a pokročilou technológiou je tento model ideálnym spoločníkom na cesty, či už do mesta alebo na dlhšie výlety.







