Renault Captur TCe 130 Business Zen
vyrábané júl 2020 – dosiaľ · päťdverová, suv/crossover · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | päťdverová, suv/crossover |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | júl 2020 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 96 kW (131 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 96 |
| Maximálny výkon (k) | 131 |
| Max. krútiaci moment | 240 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1330 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | — |
| Kompresný pomer | — |
| Max. výkon | 96 kW (131 k) |
| Výkon (kW) | 96 |
| Výkon (k) | 131 |
| Otáčky pri max. výkone | 5000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 240 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1600 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 48 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 195 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,6 s |
| Monitor spotreby | 6,8 l/100 km (1) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 7,4 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 5,3 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,6 l/100 km |
| CO2 emisie | 127 g/km |
| Energetický štítok | C |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)3
| Emisie CO2 | 142 g/km |
|---|---|
| Batéria | — |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4227 mm |
|---|---|
| Šírka | 1797 mm |
| Výška | 1576 mm |
| Rázvor | 2639 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1560 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1547 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1209 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 566 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1775 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1200 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 650 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina1
| Kapacita batožinového priestoru | 377 – 1235 l |
|---|
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 280 mm |
| Zadné brzdy | bubnové, 229 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 215/65 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 215/65 R16 |
| Polomer otáčania | 11,1 m |
Bezpečnosťmá 16 · nemá 10
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
| Systém varovania pred kolíziou | áno |
Nemá / neuvádza sa (10)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 14 · nemá 7
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Hliníkové disky | nie |
| Strešné lyžiny | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | nie |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | nie |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (7)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Predné hmlové svetlá, Xenónové svetlá, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 19 · nemá 10
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Posuvné zadné sedadlá | áno |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | za príplatok |
| Lampa(y) na čítanie | nie |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (10)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Osvetlené make-up zrkadlo, Ukazovateľ teploty chladiacej vody
Komfortmá 9 · nemá 5
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
| Parkovacie senzory | áno (zadné) |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (5)
Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Captur (od 2019)
- Plug-in · benzín · 117 kW (159 k) · 5 verzií
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Business8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 E-TECH8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Edition One8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Initiale Paris8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Intens8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- TCe · benzín · 74 kW (101 k) · 25 verzií
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Business Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Intens5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Life5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Business Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Edition One5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Intens5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Life5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 130 Business Zen6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Edition One6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Edition One7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Intens6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Zen6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Zen7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 155 Edition One7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou113 kW154 k
- Renault Captur TCe 155 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou113 kW154 k
- Renault Captur TCe 155 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou113 kW154 k
- Renault Captur TCe 90 Business Zen5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Edition One5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Intens5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Life5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Zen5 rýchl., manuálna67 kW91 k
Renault Captur TCe 130 Business Zen – o aute
Renault Captur TCe 130 Business Zen je moderný a atraktívny crossover, ktorý sa vyrába od júla 2020 a je určený pre široké spektrum zákazníkov, ktorí hľadajú praktické, ale zároveň štýlové vozidlo. Tento model je vybavený benzínovým motorom s výkonom 96 kW (131 hp), ktorý poskytuje dostatočnú dynamiku a pohodlie pri jazde. S manuálnou šesťstupňovou prevodovkou sa Captur vyznačuje plynulým a presným radením, čo prispieva k celkovému zážitku z jazdy.
Exteriér Renaultu Captur je moderný a atraktívny, s dynamickými líniami a výraznou prednou časťou. Vysoká svetlá výška a kompaktné rozmery robia z tohto vozidla ideálneho spoločníka do mestského prostredia, ale aj na dlhšie výlety. Predné LED svetlomety zaručujú dobrú viditeľnosť v noci a dodávajú vozidlu moderný vzhľad. Okrem toho, Captur ponúka široké možnosti personalizácie, takže si ho môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv.
Interiér je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a funkčnosť. Kvalitné materiály a precízne spracovanie zabezpečujú príjemnú atmosféru. Predný panel je intuitívne usporiadaný a všetky ovládacie prvky sú na dosah. Renault Captur TCe 130 Business Zen je vybavený modernými technologickými prvkami, ako je multimediálny systém s dotykovým displejom, ktorý podporuje navigáciu, Bluetooth pripojenie a ďalšie funkcie, ktoré zvyšujú komfort počas jazdy.
Bezpečnosť je ďalším dôležitým aspektom tohto modelu. Renault Captur je vybavený množstvom bezpečnostných systémov, ktoré chránia vodiča a pasažierov. Patria sem napríklad asistenti pre núdzové brzdenie, sledovanie jazdného pruhu a ďalšie pokročilé technológie, ktoré zvyšujú bezpečnosť na cestách.
S objemom batožinového priestoru, ktorý sa dá prispôsobiť, je Captur ideálnym spoločníkom na každodenné cesty, ale aj na dlhšie výlety. S flexibilným usporiadaním interiéru je možné ľahko prepravovať rôzne predmety, čo z neho robí praktické vozidlo pre rodiny aj jednotlivcov.
Celkovo je Renault Captur TCe 130 Business Zen skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu štýlu, pohodlia a praktickosti. S jeho moderným dizajnom, výkonným motorom a množstvom technologických vymožeností predstavuje ideálne vozidlo pre každodenné použitie.







