Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Life
vyrábané február 2020 – dosiaľ · päťdverová, suv/crossover · 5 rýchl., manuálna · LPG / benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | päťdverová, suv/crossover |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | február 2020 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | LPG / benzín |
| Výkon | 74 kW (101 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 74 |
| Maximálny výkon (k) | 101 |
| Max. krútiaci moment | 160 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 3, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 999 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | — |
| Kompresný pomer | — |
| Max. výkon | 74 kW (101 k) |
| Výkon (kW) | 74 |
| Výkon (k) | 101 |
| Otáčky pri max. výkone | 5000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 170 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 2000 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 32 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 175 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | — |
| Monitor spotreby | 7,4 l/100 km (2) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 8,1 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 5,6 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 6,6 l/100 km |
| CO2 emisie | 107 g/km |
| Energetický štítok | B |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)3
| Emisie CO2 | 122 g/km |
|---|---|
| Batéria | — |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4227 mm |
|---|---|
| Šírka | 1797 mm |
| Výška | 1576 mm |
| Rázvor | 2639 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1560 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1547 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1216 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 564 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1780 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1200 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 655 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina1
| Kapacita batožinového priestoru | 377 – 1235 l |
|---|
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 280 mm |
| Zadné brzdy | bubnové, 229 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 215/65 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 215/65 R16 |
| Polomer otáčania | 11,1 m |
Bezpečnosťmá 16 · nemá 10
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
| Systém varovania pred kolíziou | áno |
Nemá / neuvádza sa (10)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 10 · nemá 11
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (11)
Hliníkové disky, Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Predné hmlové svetlá, Xenónové svetlá, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 15 · nemá 14
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Posuvné zadné sedadlá | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | nie |
| Digitálne rádio (DAB) | nie |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | nie |
| Zvukový vstup | nie |
| Bluetooth | nie |
Nemá / neuvádza sa (14)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Lampa(y) na čítanie, Osvetlené make-up zrkadlo, Ukazovateľ teploty chladiacej vody, Navigácia
Komfortmá 8 · nemá 6
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | nie |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (6)
Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Captur (od 2019)
- Plug-in · benzín · 117 kW (159 k) · 5 verzií
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Business8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 E-TECH8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Edition One8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Initiale Paris8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Intens8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- TCe · benzín · 74 kW (101 k) · 25 verzií
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Business Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Intens5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Life5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Business Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Edition One5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Intens5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Life5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 130 Business Zen6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Edition One6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Edition One7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Intens6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Zen6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Zen7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 155 Edition One7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou113 kW154 k
- Renault Captur TCe 155 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou113 kW154 k
- Renault Captur TCe 155 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou113 kW154 k
- Renault Captur TCe 90 Business Zen5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Edition One5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Intens5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Life5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Zen5 rýchl., manuálna67 kW91 k
Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Life – o aute
Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Life je moderný a praktický crossover, ktorý sa začal vyrábať od februára 2020. Tento model je navrhnutý pre tých, ktorí hľadajú flexibilitu a efektívnosť v mestskom prostredí aj na dlhších trasách. S motorom s výkonom 74 kW (101 hp) a 5-stupňovou manuálnou prevodovkou ponúka Captur dynamickú jazdu, ktorá je ideálna pre každodenné použitie.
Jednou z hlavných predností modelu Captur TCe 100 Bi-Fuel je jeho pohonný systém, ktorý kombinuje benzín a LPG (skvapalnený plyn) ako palivo. Toto bi-palivo ponúka nielen nižšie emisie CO2, ale aj úsporu nákladov na palivo, čo je pre mnohých vodičov veľmi lákavé. Vďaka tejto technológii môžu majitelia tohto modelu využiť výhody oboch typov paliva, čo zvyšuje jeho univerzálnosť.
Exteriér Renault Captur sa vyznačuje moderným a atraktívnym dizajnom s výraznou prednou maskou a elegantnými líniami, ktoré mu dodávajú športový vzhľad. Vozidlo je dostupné v rôznych farebných kombináciách, čo umožňuje personalizáciu podľa vkusu majiteľa. Vysoká svetlá výška a kompaktné rozmery robia z Capturu ideálne auto pre mestské jazdenie, pričom zároveň ponúka dostatok priestoru pre pasažierov aj batožinu.
Interiér Capturu je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a praktickosť. Ponúka priestrannú kabínu s kvalitnými materiálmi a modernými technológiami. V štandardnej výbave nájdete infotainment systém s dotykovým displejom, ktorý podporuje pripojenie cez Bluetooth a USB. Takisto je k dispozícii aj navigačný systém, ktorý uľahčuje orientáciu v neznámom teréne.
Bezpečnostné prvky sú ďalším dôležitým aspektom tohto modelu. Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Life je vybavený množstvom asistenčných systémov, ako sú systém varovania pred opustením jazdného pruhu, automatické núdzové brzdenie a mnoho ďalších, ktoré zabezpečujú vyššiu úroveň ochrany pre vodiča aj pasažierov.
Celkovo je Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Life skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú štýlové, úsporné a praktické vozidlo, ktoré sa hodí do každodenného života, ale aj na víkendové výlety. Vďaka kombinácii funkčnosti, komfortu a moderných technológií predstavuje tento model atraktívnu alternatívu v segmente crossoverov.







