Renault Captur TCe 130 Zen
vyrábané október 2019 – dosiaľ · päťdverová, suv/crossover · 7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou · benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | päťdverová, suv/crossover |
|---|---|
| Prevodovka | 7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | október 2019 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 96 kW (131 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 96 |
| Maximálny výkon (k) | 131 |
| Max. krútiaci moment | 240 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1330 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | — |
| Kompresný pomer | — |
| Max. výkon | 96 kW (131 k) |
| Výkon (kW) | 96 |
| Výkon (k) | 131 |
| Otáčky pri max. výkone | 5000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 240 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1600 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 48 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 193 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 9,6 s |
| Monitor spotreby | 7,2 l/100 km (2) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 7,5 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 5,1 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,5 l/100 km |
| CO2 emisie | 124 g/km |
| Energetický štítok | C |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)3
| Emisie CO2 | 140 g/km |
|---|---|
| Batéria | — |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4227 mm |
|---|---|
| Šírka | 1797 mm |
| Výška | 1576 mm |
| Rázvor | 2639 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1560 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1547 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1234 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 582 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1816 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1500 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 665 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina1
| Kapacita batožinového priestoru | 377 – 1235 l |
|---|
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 280 mm |
| Zadné brzdy | bubnové, 229 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 215/60 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 215/60 R17 |
| Polomer otáčania | 11,1 m |
Bezpečnosťmá 16 · nemá 10
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
| Systém varovania pred kolíziou | áno |
Nemá / neuvádza sa (10)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 14 · nemá 7
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Hliníkové disky | nie |
| Strešné lyžiny | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | nie |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | nie |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (7)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Predné hmlové svetlá, Xenónové svetlá, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 18 · nemá 11
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Posuvné zadné sedadlá | áno |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | za príplatok |
| Lampa(y) na čítanie | nie |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (11)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Osvetlené make-up zrkadlo, Ukazovateľ teploty chladiacej vody, Navigácia
Komfortmá 9 · nemá 5
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Tlačidlo štart | áno |
| Riadiaci obvod | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (5)
Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Captur (od 2019)
- Plug-in · benzín · 117 kW (159 k) · 5 verzií
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Business8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 E-TECH8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Edition One8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Initiale Paris8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Captur Plug-in Hybrid 160 Intens8 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- TCe · benzín · 74 kW (101 k) · 25 verzií
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Business Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Intens5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Life5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Bi-Fuel Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Business Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Edition One5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Intens5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Life5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 100 Zen5 rýchl., manuálna74 kW101 k
- Renault Captur TCe 130 Business Zen6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Edition One6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Edition One7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Intens6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Zen6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Renault Captur TCe 130 Zen7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW131 k
- Renault Captur TCe 155 Edition One7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou113 kW154 k
- Renault Captur TCe 155 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou113 kW154 k
- Renault Captur TCe 155 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou113 kW154 k
- Renault Captur TCe 90 Business Zen5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Edition One5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Intens5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Life5 rýchl., manuálna67 kW91 k
- Renault Captur TCe 90 Zen5 rýchl., manuálna67 kW91 k
Renault Captur TCe 130 Zen – o aute
Renault Captur TCe 130 Zen je atraktívny mestský crossover, ktorý sa vyrába od októbra 2019. Tento model sa teší veľkej obľube, a to nielen vďaka svojmu modernému dizajnu, ale aj výkonnému motoru a pokročilým technológiam. S motorom s výkonom 96 kW (131 hp) a automatickou prevodovkou s dvojitou spojkou ponúka Captur dynamické jazdné vlastnosti a pohodlné ovládanie.
Pod kapotou sa nachádza benzínový motor, ktorý kombinuje výkon s efektívnosťou. S objemom 1,3 litra a technológiou turbo poskytuje motor vynikajúcu akceleráciu a zároveň sa môže pochváliť nízkou spotrebou paliva. Renault Captur TCe 130 Zen je vybavený 7-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorá zabezpečuje plynulé a rýchle radenie, čo prispieva k lepšiemu zážitku z jazdy.
Dizajn Renaultu Captur je moderný a atraktívny. Charakteristické línie a robustný vzhľad robia z tohto modelu ideálnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú štýlové a praktické vozidlo. Interiér vozidla ponúka dostatok priestoru pre pasažierov aj batožinu. Kvalitné materiály a prehľadné usporiadanie ovládacích prvkov zabezpečujú pohodlné a príjemné prostredie počas jazdy.
V oblasti technológie je Captur TCe 130 Zen vybavený množstvom funkcií, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť. Infotainment systém s dotykovým displejom ponúka prístup k navigácii, Bluetooth a multimediálnym funkciám. Okrem toho je vozidlo vybavené rôznymi asistenčnými systémami, ako sú napríklad asistenti pre parkovanie, udržiavanie v jazdnom pruhu a adaptívny tempomat, čo prispieva k bezpečnejšej jazde.
Renault Captur TCe 130 Zen je skvelou voľbou pre mestských vodičov, ktorí hľadajú kombináciu štýlu, výkonu a praktickosti. S jeho výkonným motorom, komfortným interiérom a modernými technológiami je tento model ideálny na každodenné jazdenie, ako aj na dlhšie výlety. Celkovo sa jedná o vozidlo, ktoré spĺňa nároky moderného vodiča, a poskytuje mu všetko potrebné pre pohodlnú a bezpečnú jazdu.







